W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Młodzież z ZSB wzięła udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym

15 marca 2019 roku na całym świecie, a także w Polsce młodzież uczestniczyła w Międzynarodowym Strajku Klimatycznym. Uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych także wzięli udział w tej szczytnej akcji.

Na znak protestu, młodzież ZSB przyszła ubrana w zielone ubrania, rozdawała w tym samym kolorze wstążeczki, a także wywiesiła transparenty i plakaty propagujące ekologiczny styl życia. Ogólnoświatowe protesty klimatyczne młodych ludzi, zapoczątkowane przez szesnastoletnią szwedzką uczennicę Gretę Thunberd, nominowaną do Pokojowej Nagrody Nobla, mają na celu zwrócenie uwagi wszystkich ludzi, a przede wszystkim młodzieży na katastrofalny stan Ziemi, wynikający ze szkodliwej działalności człowieka.

Głównym postulatem młodzieży, świadomej niebezpieczeństw wynikających z ocieplania klimatu, było apelowanie do polityków i ludzi na całym świecie, aby dbali o klimat, wydając mądre decyzje i prowadząc działania zatrzymujące dramatyczne procesy niszczące środowisko. Inicjatorem dołączenia uczniów ZSB do światowego protestu był uczeń klasy III Tb Michał Szczepanek, który wraz z Olą, Dominikiem i Bartkiem- kolegami z klasy, przygotowali oprawę informacyjną protestu.

Koordynatorką była nauczycielka geografii Joanna Balcerzak.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości