W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Sport Wywiady

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie w Mielcu [FOTO, VIDEO]

Do niedzieli 6 listopada hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 11 przy ulicy Warneńczyka jest areną zmagań podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim.

Boks powrócił do Mielca po 53 latach, gdy w roku 1969 w hali sportowej przy ul. Solskiego odbyły się 40 Mistrzostwa Polski w boksie seniorów. Niedługo potem sekcja bokserska FKS Stali Mielec przestała jednak istnieć. Bokserska reaktywacja dzięki powstaniu klubu MUKS Iryda Mielec nastąpiła w roku 2009.

W bieżącym roku działacze Irydy debiutują w roli organizatora imprezy rangi mistrzowskiej, której oficjalne otwarcie nastąpiło w miniony czwartek. Tradycyjną formułę „Młodzieżowe Mistrzostwa Polski mężczyzn i kobiet w boksie olimpijskim uważam za otwarte” wygłosił Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski”.

W uroczystym otwarciu mistrzostw oprócz prezesa MUKS Iryda Mielec Jarosława Niecia wzięli udział także m.in. starosta powiatu mieleckiego Józef Lonczak, wójt gminy Wadowice Górne Michał Deptuła i wójt Gminy Borowa Stanisław Mieszkowski. Gościem honorowym mistrzostw jest urodzony w Mielcu trzykrotny olimpijczyk,  medalista Mistrzostw Świata i Europy Andrzej Rżany. Przedstawicielka składu sędziowskie na ręce Prezydenta Jacka Wiśniewskiego złożyła ślubowanie, natomiast w imieniu zawodników takie ślubowanie złożył zawodnik Irydy Mielec Patryk Filipecki.

W środę i czwartek odbyły się walki eliminacyjne, natomiast na piątek i sobotę w  dwóch seriach rozpoczynających się o godz.11.00 i 17.00 zaplanowano walki ćwierćfinałowe i półfinałowe.

W niedzielę 6 listopada od godziny 12.00 zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować w walkach finałowych. Gorąco zachęcamy kibiców do kibicowania (na mistrzowski turniej wstęp jest wolny), tym bardziej że w 15-osobowej ekipie Podkarpacia wystąpi trójka zawodników Irydy Mielec – oprócz Patryka Filipeckiego, który w czwartek wygrał swoją walkę eliminacyjną) będą to Filip Dusza i Krystian Kopeć.

YouTube player
YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa