W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Sport

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie olimpijskim

W dniach 2-6 listopada miasto Mielec będzie areną zmagań Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim.

Impreza organizowana przez klub bokserski MUKS Iryda Mielec odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Warneńczyka.

Piłkarski (głównie) Mielec ma pewne tradycje bokserskie, bo w roku 1969 w hali sportowej przy ul. Solskiego odbyły się 40 Mistrzostwa Polski w boksie (seniorów). Było to wielkie wydarzenie w popularnej Hangar Arenie, która pod koniec lat sześćdziesiątych była jednym z największych obiektów sportowych w Polsce.

Niedługo potem sekcja bokserska FKS Stali Mielec przestała jednak istnieć. Bokserska reaktywacja dzięki powstaniu klubu bokserskiego Iryda nastąpiła w roku 2009.  Ostatnie sukcesy młodych mieleckich bokserów sprawiły, że starania o organizację ogólnopolskiej bokserskiej imprezy zakończyły się powodzeniem.

W mistrzostwach w 15-osobowej ekipie Podkarpacia wystąpi trójka zawodników Irydy Mielec – Filip Dusza, Patryk Filipecki i Krystian Kopeć.

Zapowiada się kilkudniowe bokserskie święto na które serdecznie zapraszamy kibiców tej dyscypliny sportu do hali przy SP 11.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa