W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka Sport

Modelarze podsumowują swoje sukcesy i dziękują za okazane im wsparcie [FOTO]

Modelarze na Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych we Włocławku zdobyli kilkanaście medali. Spotkanie, które odbyło się 31 sierpnia 2017 r. w RCTNTW, było okazją do podziękowania wszystkim, którzy wspierają ich nie tylko podczas zawodów, ale przede wszystkim w bieżącej działalności.

Jest nam miło poinformować o doniosłych sukcesach modelarzy z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo”, którzy po raz kolejny godnie reprezentowali nasze miasto i region na Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych we Włocławku w dniach 21-25 sierpnia 2017 r.

Wielkim bohaterem naszej drużyny był Wojciech Koszelski, zdobywca dwóch złotych medali indywidualnie i dwóch złotych medali drużynowych. Medale zdobyli także: Przemysław Żurawski, Kacper Krempa, Eryk Halaburda, Bartosz Kaźmierski, Andrzej Rusinowski oraz instruktor modelarzy, a jednocześnie zawodnik – Grzegorz Goryczka.
W tym miejscu chcielibyśmy zaznaczyć także doniosłą rolę naszych stałych korespondentów – redaktorów pasjonatów modelarstwa Michała Krawca oraz Tomasza Kaźmierskiego, którzy z ogromnym zaangażowaniem relacjonują zawody oraz bieżącą działalność modelarzy.

Modelarze-konstruktorzy, a za razem sportowcy skupieni wokół Laboratorium modelarstwa i rakiet kosmicznych działającego przy CKPiDN w Mielcu, specjalizują się w budowie modeli rakiet wysokościowych, replik rakiet kosmicznych oraz rakietoplanów.

Spotkanie było doskonałą okazją do podziękowania sponsorom i wszystkim tym, którzy poprzez różnorodne formy wsparcia istotnie przyczynili się do zdobycia tak zaszczytnych trofeów. Sukcesy, które odnoszą modelarze, to nie tylko ich ogromne osobiste osiągniecie, ale także godna promocja lotniczego Mielca na arenie polskiej i międzynarodowej.

Pan Janusz Michalcewicz – Prezes Eurotech Sp. z o.o., w słowach skierowanych do naszej instytucji napisał: „Potwierdziliście Państwo, że kluczem do sukcesu jest ambitny zespół pasjonatów z dobrymi prowadzącymi i opieką instytucji (CKPiDN)”. Dziękujemy za słowa uznania, ale trzeba podkreślić, że gdyby nie wsparcie sponsorów, wielu ambitnych i innowacyjnych rozwiązań w modelarskich konstrukcjach nie udałoby się zrealizować. Serdecznie dziękujemy firmom i samorządom, które między innymi sfinansowały wyjazd, przekazały materiały i urządzenia do budowy modeli, a także wspierały technicznie pasjonatów lotnictwa. Są to między innymi: Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o., Kirchhoff Polska Sp. z o.o., Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu, Eurotech Sp. z o.o., Sierosławscy Group, Firma Tarapata Sp. z o.o., Urząd Miasta Mielca i Starostwo Powiatowe w Mielcu. Dziękujemy także wszystkim pozostałym firmom, które na co dzień rzeczowo i finansowo wspierają działalność Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo”: Bury Sp. z o.o., Kronospan Mielec Sp. z o.o., Husqvarna Poland Sp. z o.o.

Zarówno Pan Zbigniew Tymuła – Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Pan Jan Myśliwiec – Wiceprezydent Miasta Mielca pogratulowali sportowych sukcesów, podziękowali za godne reprezentowanie miasta oraz powiatu. Zadeklarowali także kolejne środki finansowe na działalność MAUT „Leonardo”. Pan Starosta zapewnił o zarezerwowaniu środków w przyszłorocznym budżecie na działalność Akademii, natomiast Pan Prezydent zadeklarował wolę podtrzymywania i rozwijania systemu stypendialnego dla zdolnych modelarzy.

Spotkanie podsumowujące najnowsze sukcesy modelarzy było także okazją do wręczenia prestiżowego w środowisku lotniczym wyróżnienia „Dedal”, które trafiło do Młodego Twórcy – Wojciecha Koszelskiego. Na tablicy pamiątkowej wręczonej Wojciechowi znalazł się następjący zapis: „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie innowacyjnych konstrukcji modeli samolotów i rakiet kosmicznych oraz za międzynarodowe i krajowe sukcesy w sportach modelarskich”. Prezes Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa Pan Kazimierz Szaniawski skierował gratulacje i słowa uznania nie tylko do wyróżnionego, ale także do wszystkich pasjonatów lotnictwa, życząc im dalszych sukcesów.

Pan Zdzisław Nowakowski – Dyrektor CKPiDN w Mielcu zapowiedział inicjatywę utworzenia Stowarzyszenia MAUT „Leonardo”, które będzie wspierało młodych, ambitnych, kreatywnych i pełnych pasji młodych ludzi. Dalsze informacje na ten temat przekażemy Państwu wkrótce.

/JL/

PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ MODELARZY NA MISTRZOSTWACH EUROPY

MODELI KOSMICZNYCH WE WŁOCŁAWKU

 

JUNIORZY

  • Klasa modeli rakiet wysokościowych S1A:

Wojciech Koszelski

złoty medal, wynik 413 metrów

Kacper Krempa

brązowy medal, wynik 369 metrów

Wojciech Koszelski, Kacper Krempa

złoty medal drużynowo

  • Klasa modeli replik rakiet kosmicznych S7:

Wojciech Koszelski

złoty medal

Przemysław Żurawski

srebrny medal

Wojciech Koszelski, Przemysław Żurawski i Eryk Halaburda

złoty medal drużynowo

  • Klasa modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych S8D:

Eryk Halaburda

brązowy medal drużynowo

 

SENIORZY

 

  • Klasa modeli rakiet wysokościowych S1B:

Andrzej Rusinowski

brązowy medal, wynik 685 metrów

Andrzej Rusinowski

złoty medal drużynowo

  • Klasa modelu rakietoplanów zdalnie sterowanych S8E/P:

Bartosz Kaźmierski, Andrzej Rusinowski

brązowy medal drużynowo

 

  • Klasa modeli replik rakiet kosmicznych S7:

Andrzej Rusinowski

srebrny medal drużynowo

 

Na osobny wątek zasługują sukcesy Instruktora Grzegorza Goryczki, który dzieli się swoim talentem, dopinguje i zaraża młodych Modelarzy  ogromną pasją do lotnictwa:

 

Grzegorz Goryczka

srebrny medal indywidualnie w konkurencji seniorów w klasie modeli rakiet wysokościowych S1B z wynikiem 715,5 m

złoty medal drużynowo w klasie modeli rakiet wysokościowych S1B

brązowy medal indywidualnie w klasie modeli replik rakiet kosmicznych S7

srebrny medal drużynowo w klasie modeli replik rakiet kosmicznych S7

srebrny medal drużynowo w klasie modeli replik rakiet wysokościowych S5C

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa