W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Modelarze przywitali wiosnę

W sobotę 23 marca 2019 roku na mieleckich Bulwarach wychowankowie modelarstwa lotniczego instruktora inżyniera Zygmunta Osaka przywitali wiosnę i rozpoczęli swój sezon wykonując piękne loty depronowymi modelami szybowców.

Spacerowicz oglądali majestatyczne loty od 15:00 do zachodu słońca. Piękna pogoda sprzyjała, a ruch na świeżym powietrzu dobrze wpływa na zdrowie.

W wydarzeniu wziął udział prezes mieleckich filatelistów Jerzy Klementowski i wielu innych znamienitych gości. Dodatkowo spacerujący oraz koledzy i koleżanki modelarzy też mogli puszczać modele. Nawet z Jaślan przyjechał mały modelarz Tomek Kardyś z dwoma modelami.

Wystartowały też dziewczynki: Marika Chrapowicz, Maja Kozik, Lena Miaga, Liliana Furdyna czy Ania Sokół, a loty ich modeli zachwycały. Bartosz Kawa zaprezentował lot modelu śmigłowca i pomagał w regulacji modeli na odległość i w organizacji.

Strzelano też z gumy modele tzw. „Delt”, imitujące samoloty odrzutowe. Modelarskie powitanie wiosny pozostanie na długo w pamięci gości. Zachęcamy do interesowania się modelarstwem lotniczym, filatelistyką i sportem.

Zobacz też...

2 komentarze

Konrad Rzosinski 24 marca 2019 (niedziela) at 12:25

Konrad Rzosinski
Zbychu radlowski

Odpowiedz
vadimus 24 marca 2019 (niedziela) at 16:17

Przemo kurła czemu wczesniej nie dales znac ze takie cos bedzie

Odpowiedz

Zostaw komentarz

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości