W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Modelarze z Akademii Leonardo podsumowali Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych w Rumunii [FOTO, VIDEO]

Podsumowanie tegorocznych Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych w rumuńskim Buzau w której wzięli udział modelarze z Akademii Leonardo.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 2-8 października br. Polska wystawiła na te zawody 24-osobową reprezentację, w której znalazło się aż dziesięciu zawodników Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” – czterech juniorów i sześciu seniorów. Zdobyli oni łącznie 16 medali w konkurencjach indywidualnych.

W piątek, 29 października, w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu odbyło się spotkanie podsumowujące występ mielczan na mistrzostwach. Udział w nim wzięły władze samorządowe województwa, powiatu i miasta, członkowie Rady Programowej Akademii „Leonardo”, sponsorzy i – oczywiście – sami modelarze.

Gratulacje zawodnikom przekazali obecni na spotkaniu starostowie: Stanisław Lonczak i Andrzej Bryła. Listy gratulacyjne otrzymali z ich rąk medaliści: Jakub Wielgosz, Szymon Mikuła, Wojciech Koszelski, Emilia Wojdyło, Andrzej Rusinowski, Grzegorz Goryczka, Renata Pasik-Goryczka i Eryk Halaburda, a także powołani do reprezentacji: Kacper Krempa i Marcin Bielecki.

Dodatkowo, władze Powiatu Mieleckiego ufundowały dla modelarzy bon o wartości 2000 złotych. Ten zostanie przeznaczony na doposażenie modelarni.

 Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo” stanowi dziś tak naprawdę światową elitę modelarstwa lotniczego. Niezmiernie cieszy nas, że zainteresowanie światem nauki i techniki połączone z pasją, kreatywnością i pracowitością członków Akademii owocuje tak znamienitymi sukcesami – podkreślił starosta mielecki Stanisław Lonczak w okolicznościowym liście adresowanym do modelarzy.  – Niech codzienne realizowanie się w modelarskiej pasji owocuje ciągłym rozwojem, przynosi Wam moc satysfakcji i przybliża do spełnienia najskrytszych marzeń – dodał.

Osiągnięcia modelarzy z Akademii Leonardo:

JUNIORZY:

Jakub Wielgosz:

  • Srebrny medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B.
  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B.
  • Brązowy medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S1A.
  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7

Szymon Mikuła:

  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B.
  • Brązowy medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A.
  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.

Wojciech Koszelski:

  • Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakietoplanów S8D.
  • Srebrny medal drużynowy w kategorii modeli rakietoplanów S8D.
  • Brązowy medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B.
  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B.
  • Brązowy medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A.
  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.

Emilia Wojdyło:

  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakietoplanów S8E/P.
  • Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakietoplanów kobiet S8E/P.
  • Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet S7.
  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.
  • Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet S7 kobiet.
  • Srebrny medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B kobiet.
  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B.
  • Srebrny medal indywidualnie w kategorii modeli rakietoplanów S8D kobiet.
  • Srebrny medal drużynowy w kategorii modeli rakietoplanów S8D.
  • Brązowy medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A.
  • Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A kobiet.

SENIORZY:

Andrzej Rusinowski:

  • Srebrny medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1B.
  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.

Grzegorz Goryczka:

  • Srebrny medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1B.
  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.
  • Brązowy medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet S7.

Renata Pasik-Goryczka:

  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet z taśmą hamującą S6A.
  • Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet ze spadochronem S3A kobiet.
  • Srebrny medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1B.
  • Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1B kobiet.
  • Srebrny medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet z opadaniem wirowym S9A.
  • Srebrny medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet S7.
  • Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.
  • Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet S7 kobiet.
  • Srebrny medal indywidualnie w kategorii modeli rakietoplanów S4A kobiet.
  • Srebrny medal drużynowy w kategorii modeli rakietoplanów S4A.

Eryk Halaburda

  • Złoty medal drużynowy w kategorii zdalnie sterowanych modele rakietoplanów S8

Do reprezentacji Polski powołani zostali także:

Kacper Krempa

Marcin Bielecki

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa