W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne Relacje z wydarzeń Rozrywka Sport

Modelarze z Mielca reprezentują Polskę. Potrzebują pomocy

Modelarze z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” z Mielca wezmą udział w Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych. Zawody odbędą się we Lwowie w dniach 22 – 30 sierpnia. Wyjazd mielczan na Ukrainę wymaga jednak wsparcia sponsorów.

        
W najważniejszych na świecie zawodach wezmą udział juniorzy Wojciech Koszelski, Przemysław Żurawski i Eryk Halaburda, zaś tegoroczny maturzysta Andrzej Rusinowski i Grzegorz Goryczka będą reprezentować Polskę w klasyfikacji seniorów. Jednym z sędziów międzynarodowych będzie Bogdan Koszelski.
                        
– Poziom modelarzy z roku na rok jest coraz wyższy. Wyniki, które w ubiegłych latach zapewniały pierwsze lub drugie miejsce dziś już nie gwarantują podium. Dlatego musimy ciągle trenować – powiedział instruktor Grzegorz Goryczka.
                         
Młodzieżowa Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo” powstała w lutym 2015 roku przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. W ramach Akademii organizowanych jest wiele kursów rozwijających konkretne umiejętności praktyczne, np. modelarskie, robotyczne,  fotograficzne czy też z projektowania komputerowego.
                                 
– Wszystkie zajęcia w „Leonardzie” są w całości finansowane z funduszy pozyskiwanych od sponsorów. Koszty jednak rosną, ponieważ rośnie liczba uczniów uczestniczących w zajęciach oraz konkursach i zawodach sportowych bardzo wysokiej rangi. Dlatego też zwracam się do mieleckich przedsiębiorców, aby zechcieli nawet symboliczną złotówką wesprzeć  tę naprawdę potrzebną w naszym lotniczym środowisku inicjatywę. Tym bardziej że sukcesy naszych młodych modelarzy są świetną  promocją Mielca  – przekonuje  Zdzisław Nowakowski, dyrektor CKPiDN.
                              

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczennica ZSE wyróżniona w policyjnym konkursie

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa