16 lutego 2019 (sobota) - 7:18
Slider
Image default
Informacje Rozrywka Sport Wydarzenia Znalezione w skrzynce

Modelarze z Mielca reprezentują Polskę. Potrzebują pomocy

Modelarze z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” z Mielca wezmą udział w Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych. Zawody odbędą się we Lwowie w dniach 22 – 30 sierpnia. Wyjazd mielczan na Ukrainę wymaga jednak wsparcia sponsorów.

        
W najważniejszych na świecie zawodach wezmą udział juniorzy Wojciech Koszelski, Przemysław Żurawski i Eryk Halaburda, zaś tegoroczny maturzysta Andrzej Rusinowski i Grzegorz Goryczka będą reprezentować Polskę w klasyfikacji seniorów. Jednym z sędziów międzynarodowych będzie Bogdan Koszelski.
                        
– Poziom modelarzy z roku na rok jest coraz wyższy. Wyniki, które w ubiegłych latach zapewniały pierwsze lub drugie miejsce dziś już nie gwarantują podium. Dlatego musimy ciągle trenować – powiedział instruktor Grzegorz Goryczka.
                         
Młodzieżowa Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo” powstała w lutym 2015 roku przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. W ramach Akademii organizowanych jest wiele kursów rozwijających konkretne umiejętności praktyczne, np. modelarskie, robotyczne,  fotograficzne czy też z projektowania komputerowego.
                                 
– Wszystkie zajęcia w „Leonardzie” są w całości finansowane z funduszy pozyskiwanych od sponsorów. Koszty jednak rosną, ponieważ rośnie liczba uczniów uczestniczących w zajęciach oraz konkursach i zawodach sportowych bardzo wysokiej rangi. Dlatego też zwracam się do mieleckich przedsiębiorców, aby zechcieli nawet symboliczną złotówką wesprzeć  tę naprawdę potrzebną w naszym lotniczym środowisku inicjatywę. Tym bardziej że sukcesy naszych młodych modelarzy są świetną  promocją Mielca  – przekonuje  Zdzisław Nowakowski, dyrektor CKPiDN.
                              

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj się

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja