W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Monitoring pomógł w ustaleniu sprawcy wandalizmu [VIDEO]

Policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia mienia na mieleckiej starówce. W ustaleniu tożsamości osoby, która zdewastowała kosze na śmieci pomógł monitoring obsługiwany przez strażników miejskich.

Mężczyzna ma 54 lata, już został przesłuchany. Po zebraniu materiału dowodowego i przeprowadzeniu policyjnych czynności sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Tuż po przyjęciu zawiadomienia od przedstawiciela Urzędu Miasta w Mielcu, policjanci podjęli działania, by ustalić sprawcę uszkodzenia koszy na śmieci przy ulicy Rynek w Mielcu. Do wandalizmu doszło w sobotę nad ranem.  W ustaleniu tożsamości sprawcy pomógł miejski monitoring obsługiwany przez straż miejską. Kamery zarejestrowały zarówno zdarzenie, jak i wizerunek sprawcy.

Mężczyzna szybko został rozpoznany, jest znany mieleckim policjantom. Został doprowadzony do budynku komendy Policji w Mielcu.

Uszkodzone kosze zostały wycenione na kwotę 350 złotych, dlatego policjanci przedstawili 54-latkowi zarzut popełnienia wykroczenia. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Dewastacja koszy na śmieci

Bulwersująca sprawa zdewastowania nowych koszy na śmieci w mieleckim Rynku, będzie miała swój ciąg dalszy dzięki monitoringowi miejskiemu. Sprawa zakończy się wnioskiem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mielcu lub karą grzywny.

Opublikowany przez Miasto Mielec Wtorek, 11 czerwca 2019

Zobacz też...

1 Komentarzy

Bispro24.pl (@bispro24) 18 czerwca 2019 (wtorek) at 11:54

Kamery monitorujace z miesiąca na miesiąc są ulepszane, dzięki właściwie zainstalowanemu systemowi monitorujacemu coraz więcej będzie takich sytuacji. Brawa dla miasta za zainstalowanie kamer dobrej jakości http://www.bispro24.pl

Odpowiedz

Zostaw komentarz

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości