W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Moniuszko w ilustracjach – wernisaż [FOTO]

Dzieci z mieleckich przedszkoli, ilustracje w wykonaniu najlepszych grafików polskiej szkoły ilustracji i… Moniuszko – a wszystko to na otwarciu wystawy, które miało miejsce w Galerii ESCEK DK 14 stycznia.

Piękne ilustracje do oper i pieśni Moniuszki, a także te, które opowiadają o życiu naszego kompozytora, zgromadziliśmy na wystawie „Moniuszko w ilustracjach”. Ich autorami są najznamienitsi polscy ilustratorzy, których prace od wielu lat są naszą chlubą i stanowią o sile polskiej szkoły ilustracji. W mieleckiej galerii można więc obejrzeć prace: Marii Ekier, Piotra Fąfrowicza, Elżbiety Gnyp, Artura Gołębiowskiego, Hanny Grodzkiej-Nowak, Mikołaja Kamlera, Jolanty Kolary, Zbigniewa Kołaczka, Donata Kowalskiego, Aleksandry Kucharskiej-Cybuch, Haliny Kuźnickiej, Jolanty Marcolli, Franciszka Maśluszczaka, Aleksandry Michalskiej-Szwagierczyk, Krystyny Michałowskiej, Leszka Ołdaka, Zuzanny Orlińskiej, Bogusława Orlińskiego, Stanisława Ożoga, Jowity Płoszajskiej, Małgorzaty Sawickiej-Woronowicz, Anny Sędziwy, Mieczysława Wasilewskiego, Elżbiety Wasiuczyńskiej, Józefa Wilkonia, Magdaleny Wosik. 

Wystawa pochodzi z Krasnobrodzkiego Domu Kultury, który od wielu lat współpracuje z polskimi ilustratorami, przygotowując ogólnopolskie wystawy i towarzyszące im wydawnictwa z wykorzystaniem środków z programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także pozyskanych z innych instytucji i placówek kultury.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa