W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video

Most jak nowy [FOTO, VIDEO]

Zakończył się remont mostu w miejscowości Ostrówek (Gmina Gawłuszowice) w ciągu drogi powiatowej nr 147R Gliny Wielkie – Gawłuszowice.

Jest to most na dźwigarach stalowych drewnianym pomostem. Na zewnątrz drewnianej jezdni znajdują dwa drewniane krawężniki o szerokości 50 cm oraz poręcze o wysokości 1,10 metra.
Długość całkowita mostu wynosi 26 metrów. Jego szerokość użytkowa to 4,5 metra.

Remont polegał na rozbiórce wszystkich zniszczonych elementów drewnianych mostu oraz wbudowanie w ich miejsce nowych, o takich samych parametrach. Wymianie podlegał m.in. bale podkładu dolnego, drewniane poszycie wierzchnie jezdni, krawężniki oraz poręcz.

Ten niewielki z pozoru most, uszkodzony podczas ostatniej powodzi w maju br. stanowił bardzo ważny element dla lokalnej społeczności Ostrówka i innych ościennych miejscowości, jeśli chodzi o możliwość dotarcia do centrum gminy. Ta trasa dowożona jest również młodzież do pobliskiej szkoły w Gawłuszowicach.  

Koszt wykonania remontu to kwota 199 305, 45 PLN, z czego 80% to dofinansowanie z MSWiA w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wykonawcą robót była firma REMOST z Dębicy.

YouTube player


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Badania prenatalne na wyższym poziomie w szpitalu w Mielcu [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Kolejne wieczory kawalerskie – spektakl na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi Mielczanie na Mistrzostwach Polski Shorin Ryu Karate i Kobudo [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa