W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Inne i charytatywne

Motorami z Podkarpacia na Lubelszczyznę [FOTO]

Czarna motocyklowa kurtka zamiast garnituru i krawata. W takim ubiorze trudno na co dzień spotkać marszałka Władysława Ortyla. Jednak na rajd motocyklowy to strój obowiązkowy!

Wszystko za sprawą piątej już edycji edukacyjnego rajdu motocyklowego, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Walka o kształt granicy wschodniej – cz. II”.

Blisko 100 uczestników odwiedziło miejsca pamięci narodowej o bohaterach walk o Niepodległość i granice Rzeczpospolitej. Rajd rozpoczął się w Boguchwale, gdzie motocyklistów przywitali organizatorzy wraz z marszałkiem Władysławem Ortylem​, a zakończył w Komarowie koło Zamościa, gdzie w 1920 r. odbyła się największa bitwa konnicy w wojnie polsko–bolszewickiej​.

Motocykliści jeździli po miejscach walk o wschodnią granicę II Rzeczpospolitej. Towarzyszyli im historycy oraz lokalni pasjonaci, którzy przybliżali uczestnikom historię zwiedzanych miejsc.

Fot.: Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa