Motywacja i mobilizacja w Święto Niepodległości! [VIDEO]

Po przerwie reprezentacyjnej do gry wraca PGNiG Superliga. W Święto Niepodległości w hali mieleckiego Gimnazjum nr2 miejscowi zmierzą się z Piotrkowianinem. Będzie to mecz o trzy punkty.

Piątkowy rywal Stali to beniaminek z superligową przeszłością, który do tej pory zgromadził już na swoim koncie 6. pkt. dzięki remisowi w regulaminowym czasie gry z MMTS-em Kwidzyn oraz zwycięstwom nad Zagłębiem Lubin (26:24) i Meblami Wójcik Elbląg (28:23).

Przed sezonem obie ekipy zagrały ze sobą towarzysko. Wtedy lepsi okazali się mielczanie zwyciężając 26:22, lecz najbliższy mecz na pewno będzie zupełnie inny. Mielczanie mają olbrzymią nadzieję, że po pechowych starciach z Gwardią i Wybrzeżem w końcu i nich uśmiechnie się szczęście, gdyż gra zespołu po objęciu sterów przez Krzysztofa Lipkę wygląda o wiele lepiej.

Piątkowe przełamanie może mieć zatem fundamentalne znaczenie biorąc pod uwagę kolejne spotkania, które na pewno są w zasięgu „Czeczeńców.” – Zagraliśmy ostatnio sparing z KSZO Ostrowiec Św., w którym musieliśmy poprawić grę w drugiej połowie. Ponadto celem była gra w tym spotkaniu wszystkich zawodników. Powinniśmy być zadowoleni bo założenia udało się spełnić niemal w stu procentach i teraz czekamy na mecz z Piotrkowianinem – powiedział rozgrywający Stali Oleksandr Kyrylenko.

10seria_stavspio_oleksandr-kyrylenko

Dodał, że cały zespół pracuje nad skupieniem w grze i próbą niepopełniania prostych, nawet emocjonalnych błędów. – W ostatnim meczu po jednej ze zdobytych bramek chyba za bardzo się cieszyłem, bo sędziwie uznali to za niesportowe zachowanie i ukarali mnie dwoma minutami. Teraz już to się nie powinno powtórzyć – przyznał z uśmiechem „Sasza”. Także trener Tomasz Sondej zapewnia, że cała Stal jest gotowy do gry. – W ostatnim sparingu pograła cała drużyna, także młodzi zawodnicy, którzy choć popełnili kilka drobnych błędów to pokazali wolę walki i głód gry.

W najbliższym starciu z Piotrkowianinem nie należy się spodziewać wielkich rewolucji i zmian w drużynie i jej ustawieniu, liczymy jednak na trochę więcej szczęścia niż dotychczas. W meczu z Wybrzeżem zabrakło nam go w ostatnich minutach, dlatego zapewniam, że zrobimy wszystko, by w Święto Niepodległości było inaczej. Dla nas będzie to nie tylko ważny mecz, ale i ważny dzień, który doda nam jeszcze więcej motywacji – powiedział Tomasz Sondej.
 Biało-Czerwony konkurs dla kibiców!
W związku ze Świętem Niepodległości przed rozpoczęciem meczu z Piotrkowianinem odegrany zostanie Mazurek Dąbrowskiego. – Serdecznie wszystkich zachęcamy, aby w ten szczególny dla nas dzień ubrać się w narodowe barwy lub wziąć ze sobą biało-czerwony szalik.

Przy wejściu każdy kto będzie miał na sobie czerwoną lub białą koszulkę otrzyma numerowaną karteczkę, zaś osoby posiadające szalik takich karteczek otrzymają dwie. W przerwie wylosowane zostaną piłki z autografami naszych zawodników – powiedział prezes SPR Stal Mielec Paweł Wacławik. Pierwszy gwizdek tego spotkania o godzinie 17.00.