W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

MTB Stunt – pasja pełna wyzwań [VIDEO]

Niezmiernie miło jest obserwować młodych ludzi których pasją jest sport. Niewielu nastolatków w dzisiejszych czasach z chęcią wychodzi z domu by robić coś ciekawego. Ekipa z którą miałem przyjemność rozmawiać słynie z wykonywania akrobacji na rowerach MTB.

 Jak sami przyznają pierwsze kroki nie były łatwe, a wykonywanie tricków z perspektywy niedoświadczonego amatora wydawało się niemal niemożliwe, jednak nie poddali się, z konsekwencją i uporem ćwiczyli – dzięki temu opanowali wiele efektownych sztuczek które podziwiać można m.in w sieci.

 

  
– Jeśli chcesz jeździć tak jak my musisz na początku porządnie się zastanowić czy masz do tego predyspozycje i jesteś wystarczająco wytrwały. Niektóre upadki bywają bardzo bolesne, a i krzywdę sobie zrobić nie jest łatwo – komentuje Kacper, jego kolega, Kamil trenuje od 2 lat, jak sam mówi „Wzięło się to samo z siebie”. Swoich dwóch przyjaciół poznał przypadkiem. Adrian i Kacper to sąsiedzi, mieszkańcy Podleszan. Zafascynowali się tym sportem od września 2014, wtedy założyli na facebooku stronę 'Mtb Stunt Podleszany’ i zaczęli jeździć, w międzyczasie poznali trochę bardziej już doświadczonego Kamila.

 – Aby zacząć przygodę z tym sportem trzeba mieć przede wszystkim chęci i cierpliwość, z czasem wszystko zaczyna powoli wychodzić. Koszty zależą od poziomu zaawansowania i fanaberii. Czas… Najwięcej poświęca się go na początku, ale jak wiadomo praktyka czyni mistrza. Najważniejsza jednak jest cierpliwość, a tej czasem brakuje, zwłaszcza kiedy coś za żadne skarby nam nie wychodzi. – dopowiadają niemal jeden przez drugiego uzupełniając wzajemnie swoje wypowiedzi.

[nggallery id=124]

 
Problem braku placu odczuwają w naszym mieście nie tylko motocyklowi szaleńcy, którzy spotykają się w okolicach lotniska. Pozytywnie zakręceni fani rowerów również mówią, że brak jest miejsc w których można poćwiczyć, a policja surowo karze każdą próbę 'nienormalnej’ jazdy – W sumie to zależałoby nam na legalnym placu pod stunt zarówno MTB jak i motocyklowy, kilku moich znajomych jeździ na moto i szukamy ciągle placu. Jeździliśmy kiedyś chwilkę w okolicach 'nowej strefy’, ale miejscówka się posypała, teraz jest tam budowa i nie ma miejsca na jazdę, bo z placu zrobili parking pod firmę i dojazd aktualnie tam robią z głównej drogi, więc ruch będzie dużo większy, jednym słowem: 'lipa’.

 

MTB Stunt to wymagający sport. Upadki zdarzają się na początku dość często, a dużaczęść z nich okazuje się bardzo bolesna
MTB Stunt to bardzo wymagający sport. Upadki zdarzają się na początku dość często, a duża część z nich okazuje się niezwykle bolesna. Niestety poza zwykłymi problemami które towarzyszą w każdemu kto zaczyna swoją przygodę z nieszablonową jazdą na rowerze, nasi bohaterowie na co dzień muszą również zmagać się również z innymi kłopotami. Sporym minusem  okazuje się m.in brak miejsc w których można spokojnie trenować. To nie tylko ich problem – dotyka on również w dużej mierze fascynatów zmotoryzowanej odmiany tego sportu, mimo wszystko wkładają w to serce i nikt nie myśli o narzekaniu. Chłopaki po prostu robią to co do nich należy, i trzeba przyznać – wychodzi im to wyśmienicie!

 

Mamy nadzieję że chłopcy znajdą miejsce na rozwijanie swoich umiejętności w okolicach naszego miasta, szkoda byłoby nie dać możliwości rozwijania się tak utalentowanym ludziom. Przyjemnością jest oglądanie Kamila, Adriana i Kacpra w akcji. Podziwiamy ich za efekty i trud jaki ponieśli życząc jednocześnie dalszych sukcesów.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

1 Komentarzy

Mary 28 marca 2016 (poniedziałek) at 17:52

Gratulujemy wyczynów i kibicujemy z Niemiec!!!!!!! Powodzenia chłopaki 😀 😆

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa