W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Muszkieterowie z pomocą

Fundacja Muszkieterów wsparła Dom Pomocy Społecznej w Mielcu 

Środki dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także zapas środków czystości trafiły do Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu. Niezbędne do walki z COVID-19 środki przekazała Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè. Fundacja od lat otacza opieką osoby wykluczone i potrzebujące. 

Fundacja wsparła 20 ośrodków pomocowych w Polsce. Wśród placówek znalazł się Dom Pomocy Społecznej im. Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu. Do ośrodka zostały przekazane artykuły, które pomogą pracownikom instytucji zapewnić podopiecznym godne i bezpieczne warunki życia. Są to m.in. stacja dezynfekcyjna, płyny dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także środki czystości, np. płyny do mycia naczyń i podłóg czy preparaty do czyszczenia sanitariatów. 

Trwająca od kilku miesięcy pandemia wpływa na życie nas wszystkich. Jednakże są osoby, które nie tylko dotkliwiej odczuwają ją na co dzień, ale także są bardziej narażone na jej negatywne skutki. Z pewnością taką grupą są podopieczni domów opieki społecznej czy placówek dla osób wykluczonych. Wiele z tych ośrodków już wcześniej zmagało się z trudnościami natury finansowej, a w obecnej sytuacji potrzebują o wiele więcej środków, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom. Dlatego Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè przychodzą im z pomocą i solidaryzują się z nimi we wspólnej walce z koronawirusem – mówi Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów. 

Dziękujemy za odszukanie naszej placówki i obdarowanie jej środkami czystości, środkami ochrony osobistej oraz dozownikiem bezdotykowym do dezynfekcji rąk. Nasza placówka przeznaczona jest dla 155 mieszkańców – osób niepełnosprawnych fizycznie i w podeszłym wieku. Stację dezynfekcyjną umieściliśmy przy wejściu do naszego Domu, aby każdy wchodzący czy wychodzący mógł zdezynfekować ręce. Przekazane środki czystości o zapachu kwiatów i owoców wykorzystamy przy robieniu przedświątecznych porządków w pokojach mieszkańców, aby mogli oni odczuć zapach prawdziwego domu. Za przekazane artykuły w imieniu własnym i rady mieszkańców bardzo serdecznie dziękuję – Renata Lazur, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Mielcu. 

Od początku istnienia Fundacja stawia sobie za cel pomoc osobom, które doświadczają różnych form wykluczenia oraz są w trudnej sytuacji życiowej. Ważnym elementem działań fundacji jest również wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez dedykowane im programy. 

Więcej informacji: 

https://muszkieterowie.pl/fundacja-muszkieterow/ https://www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow/

***
Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 roku przez przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché i Bricomarché, zrzeszonych w Grupie Muszkieterów. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, a jej działania polegają na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz wspieraniu rozwoju dzieci i młodzieży. Od początku swojego istnienia prowadzi wiele ogólnopolskich akcji charytatywnych, takich jak „Konwój Muszkieterów”, „Place Zabaw – Muszkieterowie”, „Wakacje z Muszkieterami”. Fundacja wspiera także sport – wspólnie z Klubem Sportowym ,,Warta – Muszkieterowie” od wielu lat prowadzi program szkoleniowy ,,Olimpijska Akademia Muszkieterów”. Fundacja co roku współorganizuje również ,,Turniej Piłki Nożnej o Puchar Muszkieterów”.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa