W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

Muzealnik na przystankach czasu

Muzealnik, aktor, poeta, dziennikarz, recytator, radiowiec, autor tekstów, kabareciarz – tak bohatera spotkania w Pałacyku Oborskich opisywał Jerzy Skrzypczak, dyrektor Muzeum Regionalnego Samorządowego Centrum Kultury. Ta charakterystyka do nikogo nie pasuje tak, jak do Jana Stępnia, który wydał kolejny tomik poezji i z tej właśnie okazji spotkał się z przyjaciółmi i miłośnikami poezji w salonie hrabiostwa Oborskich.

Poetycki wieczór rozpoczęli – Aleksandra Piguła z Grupy Literackiej ,,Słowo” oraz Janusz Chojecki – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, którzy powitali bohatera wieczoru i jego gości. Jerzy Skrzypczak przypomniał wielobarwny życiorys autora tomiku ,,Miejsca na przystankach czasu” podkreślając długoletni ,,przystanek” w Muzeum Regionalnym, gdzie zatrzymał się Jan Stępień.

– Każdy człowiek ma wiele punktów przeszłości, do których wraca. Praca w muzeum – to była moja miłość – powiedział Jan Stępień. Podziękował za serdeczne słowa ze strony dyrektora Muzeum Regionalnego SCK, jak i Jolanty Strycharz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Za pomoc przy tomiku podziękował Joannie Sobiczewskiej.

Wiersze z nowego tomiku czytały: Elżbieta Witek i Maria Orłowska, a oprawę artystyczną przedsięwzięcia stanowił mini recital Jerzego Mamcarza, znanego pieśniarza rodem z Mielca.

Spotkanie poetyckie promujące tomik Jana Stępnia miało miejsce 21 kwietnia w Pałacyku Oborskich.

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zdzisław Nowakowski został wybrany Wiceszefem ministerialnej Rady ds. Informatyzacji Edukacji

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa