W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

MZBM ma nowego prezesa zarządu

Nowym prezesem Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Mielcu został Jan Myśliwiec.

Rada Nadzorcza MZBM podczas poniedziałkowego (18.03) walnego zgromadzenia odwołała dotychczasowego prezesa Waldemara Barnasia, który pełnił tę funkcję przez niecały rok. Jednocześnie powołany został nowy prezes, którym został Jan Myśliwiec, do niedawna radny Rady Miejskiej w Mielcu VIII kadencji.

Jednym z najważniejszych zadań nowego prezesa zarządu będzie zintensyfikowanie działań mających na celu skuteczniejszą windykację i egzekucję należności. Celem jest poprawa ich ściągalności. – Dziękuję panu Waldemarowi Barnasiowi za dotychczasowe kierowanie MZBM. Nowemu prezesowi natomiast życzę powodzenia w dość trudnym zarządzaniu wymagającą spółką, jaką jest Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Jestem jednak przekonany, że duże doświadczenie pana Myśliwca związane z jego pracą w Zespole Szkół Technicznych oraz samorządzie miasta, pozwoli mu działać skutecznie – powiedział prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Jan Myśliwiec w latach 2014-2018 (do lutego 2018) był pierwszym zastępcą Prezydenta Miasta Mielca, a w czasie nieobecności Prezydenta Daniela Kozdęby pracował jako Wypełniający Zadania i Kompetencje Prezydenta Miasta Mielca. Posiada wykształcenie wyższe techniczne, a także przygotowanie pedagogiczne. Ukończył studia podyplomowe (systemy komputerowe w przemyśle). Jego staż pracy na kierowniczych stanowiskach wynosi ok. 28 lat z czego przez ponad 24 lata pracował jako dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, jednej z największych placówek oświatowych na Podkarpaciu. W latach 2010 – 2014 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mielcu. Był także radnym Rady Miejskiej, członkiem Zarządu Miasta Mielca i przewodniczącym Komisji Oświaty Kultury, Sportu i Turystyki w latach 1994-1998.

Posiadając egzamin państwowy dla członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa był przewodniczącym Rady Nadzorczej w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych, a także w różnym okresie czasu był członkiem rad nadzorczych w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych  i w Elektrociepłowni Mielec.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa