W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

MZBM obniża o 50% opłaty czynszowe

Od jakiegoś czasu trwała presja mikroprzedsiębiorców wynajmujący miejskie lokale handlowo – usługowe w sprawie pomocy finansowej a konkretnie umorzenia czynszów, którymi zarządza w imieniu miasta Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych.

Czterdziestu przedsiębiorsów argumentowało, że mając odgórne zakazy prowadzenia działalności, w dobie pandemii koronawirusa nie mają środków na płacenie czynszów. Powoływali się także na przykład ościennych, miast że ten problem jakiś czas temu został rozwiązany.

Prezydent Jacek Wiśniewski tłumaczył, że sprawa dlatego się przeciągnęła ponieważ zewnętrzna firma prawnicza dostarczyła niezależną ekspertyzę prawną, na podstawie której MZBM mógł legalnie umorzyć połowę zaległych czynszów.

MZBM opublikowało komunikat w tej sprawie:

W związku z podjętą przez Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Mielcu, Uchwałą  Nr 4/2020 z dnia 26 maja 2020 r. w sprawie wydania rekomendacji dla Prezesa Zarządu MZBM Sp. z o. o., informujemy:

Zarząd spółki postanowił dokonać obniżenia o 50% opłat czynszowych, których termin płatności przypada w czerwcu i lipcu 2020r. dla najemców którzy na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13.03.2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej stanu zagrożenia epidemicznego oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów, w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zobowiązani byli do okresowego, całkowitego zaprzestania swojej działalności.

Obniżenie czynszu nie obejmuje opłat eksploatacyjnych obciążających wynajmowany lokal.

Najemcy lokali użytkowych zarządzanych przez Spółkę, ubiegający się o obniżenie opłat czynszowych, powinni kierować wnioski w tym zakresie bezpośrednio do Spółki.

Wnioski według ustalonego wzoru należy składać na adres: Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Mielcu Spółka z o.o. 39-300 Mielec ul Biernackiego 1, za pomocą poczty lub w siedzibie spółki w godz. 7.00 – 15.00 do dnia 15.06.2020 r.

WNIOSEK MOŻNA POBRAĆ – TUTAJ

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa