W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Na dawnym wysypisku śmieci powstał nowy placu zabaw [FOTO]

Zakończony został czwarty etap budowy parku na dawnym wysypisku  śmieci na osiedlu Smoczka. To inwestycja  realizowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 pn.”Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez rozwój terenów zieleni w Gminie Miejskiej Mielec”.

Czwarty etap obejmował wykonanie  naturalnego placu zabaw wraz z bezpieczną nawierzchnią piaskową, trawiastą, przerostową oraz dostawę i montaż małej architektury na terenie parku sensorycznego powstałego przy dawnym wysypisku śmieci na Smoczce. Na wyposażenie placu zabaw składa się zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i wieżami, urządzenie do wspinaczki “pajęczyna”, kolejka linowa, bujak wiewiórka, podwójna huśtawka, huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych oraz wróble gniazdo.

Urządzenia i elementy wyposażenia placu zabaw wykonano z litego drewna z robinii akacjowej.  Piaskową nawierzchnię uzupełniono matą gumową przerostową, a także fragmentami nawierzchni z kostki betonowej na wejściach do placu zabaw oraz w zatoczkach pod ławkami. Na terenie parku sensorycznego, zamontowano 10 parkowych ławek z oparciem oraz 7 koszy na śmieci o pojemności 45 l każdy. W rejonie placu zabaw ustawiono 3 ławki i 2 kosze oraz stojak na rowery.

-Okolice dawnego wysypiska śmieci nabierają zupełnie innego wymiaru, stają się miejscem, które warto odwiedzić, zobaczyć i spędzić tam czas. Plac zabaw jest kolejnym elementem wpływającym na atrakcyjność tego terenu. Myślę, że przypadnie do gustu najmłodszym mieszkańcom Mielca i chętnie będą z niego korzystać – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Prace zrealizowała firma Intertorg z Sanoka za kwotę 363 883 zł.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt [FOTO]

Wiadomości Mielec

Wakacyjny Kiermasz Książek

Wiadomości Mielec

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa