W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Na dworcu i w Bazylice Mniejszej kolejne defibrylatory

Kolejne dwa defibrylatory (AED) zostały zakupione i zainstalowane na terenie miasta.

Umieszczono je w budynkach dworca autobusowego przy ul. Jagiellońskiej oraz w Bazylice Mniejszej św. Mateusza przy ulicy Sitki 1.

Pierwsze defibrylatory zainstalowano na terenie Mielca w maju 2016 roku. Do tej pory można było z nich korzystać w dziewięciu punktach na terenie miasta:

-Urząd Miejski w Mielcu – ul. Żeromskiego 26.

-Samorządowe Centrum Kultury – Al. Niepodległości 9 (Dom Kultury).

-Miejska Biblioteka Publiczna – ul Mickiewicza 2 (Łojczykówka).

-Parafia MBNP – ul Ks. Henryka Arczewskiego

-Parafia Ducha Świętego – ul. Pisarka 16.

-Parafia Trójcy Przenajświętszej – ul. Wyszyńskiego 14.

-Radiowóz Straży Miejskiej.

-Galeria Navigator.

-Miejska Biblioteka Publiczna ul. Kusocińskiego 2.

Defibrylator jest to  automatyczne urządzenie medyczne, które bardzo skutecznie potrafi przywrócić prawidłową pracę serca osobie u której doszło do zatrzymania krążenia lub która uległa wypadkowi.

Defibrylacja dosłownie oznacza zakończenie migotania komór. Jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą, która zwiększa szanse na przeżycie podczas określonych zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od utraty przytomności pozwala na przeżycie w 75% przypadków.

AED to defibrylatory zautomatyzowane. Samodzielnie analizujące rytm pracy serca. Urządzenie podpowiada (głosem w języku polskim), co należy zrobić, żeby podjąć działania adekwatne do stanu pacjenta. Kiedy nie zachodzi potrzeba użycia defibrylatora, AED nie poda impulsu elektrycznego. Urządzenia te są całkowicie bezpieczne dla poszkodowanego i osoby udzielającej pomocy.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa