W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Na jakiej wysokości powinien wisieć telewizor w sypialni?

Kto nie lubi odprężyć się przed snem i obejrzeć ulubionego serialu czy w jesienny weekend urządzić sobie wieczoru filmowego z popcornem w łóżku? Dziś nie wyobrażamy sobie bez niego funkcjonowania. Telewizor w sypialni to bardzo wygodne rozwiązanie.

Dzięki temu możemy zrezygnować z niego w salonie i zaaranżować tę przestrzeń nieco inaczej. Podpowiadamy, na jakiej wysokości powinien wisieć telewizor w sypialni, abyś czuł się komfortowo, oglądając go z łóżka. Inaczej wygląda to w przypadku telewizora, który oglądasz w salonie z pozycji siedzącej na kanapie a inaczej w sypialni. Sprawdź!

Jaki uchwyt wybrać do wiszącego telewizora?

Zanim powiesisz telewizor w sypialni na odpowiedniej wysokości, musisz przygotować do tego specjalny uchwyt, który zamontujesz do ściany bądź sufitu. Zwróć uwagę, jaki ma udźwig, aby nie okazało się, że Twój telewizor jest zbyt ciężki.

Rozróżniamy dwa rodzaje uchwytów. Stałe, czyli takie, na których powiesisz telewizor, którego położenia już nie zmienisz. Są także uchwyty ruchome, dzięki którym ustawisz dowolny kąt nachylenia telewizora zarówno w pionie, jak i poziomie. Za pomocą takiego mocowania możesz delikatnie przybliżać i oddalać telewizor od ściany. Uchwyt, do którego zamontujesz telewizor, nie musi być jednak wcale widoczny. Ich duży wybór sprawia, że z pewnością dobierzesz uchwyt pasujący do swojego pomieszczenia oraz modelu telewizora.

Ważnym jest także, czy chcesz zamontować telewizor w narożniku, suficie, na ścianie, pod szafką, czy może będzie on wbudowany w ścianę. Masz wiele opcji. Potrzebujesz inspiracji? Zajrzyj na Aboutdecor. Telewizor możesz zawiesić po prostu na pustej ścianie lub wkomponować go w praktyczną zabudowę. Efekt zależy od Twojego pomysłu.

Na jakiej wysokości powiesić telewizor w sypialni?

Jeśli posiadasz łóżko o standardowej wysokości i nie jest to łóżko piętrowe czy na antresoli, dobrą wysokością, na jakiej powinieneś zamontować telewizor, jest 180cm, licząc od podłogi. Pamiętaj, że w sypialni głównie będziesz go oglądał z pozycji leżącej. Więc jest to najbardziej komfortowa wysokość. Na stronie AboutDecor znajdziesz wiele inspiracji jak urządzić sypialnię, abyś czuł się w niej komfortowo.

Jak zawiesić telewizor?

Kiedy już ustaliłeś odpowiednią wysokość i znalazłeś pasujący do Twojego telewizora uchwyt, pozostaje Ci zawieszenie telewizora. Dzisiejsze telewizory z założenia powinny mieć już z tyłu specjalne otwory do zamontowania uchwytów. Standardowy rozstaw uchwytów to 200×200 lub 400×400 mm. Jeśli wybierzesz uchwyt z regulacją konta nachylenia, idealnie ustawisz obraz do swojej pozycji. Dzięki temu unikniesz bólu karku, jeśli spędzasz przed telewizorem dużo czasu. Przed przystąpieniem do zawieszenia telewizora przygotuj sobie niezbędne narzędzia. Potrzebne Ci będą: poziomica, ołówek, wiertarka oraz kołki rozporowe.

Telewizor w sypialni – czy to dobre rozwiązanie?

Zamontowanie w sypialni telewizora nie jest dużo gorsze niż branie ze sobą do łóżka smartfona. Jeśli potrafisz korzystać z niego z umiarem, może okazać się wygodnym i praktycznym rozwiązaniem na komfortowe oglądanie filmów wieczorową porą. Telewizor w sypialni nie musi oznaczać tego, że będzie on używany non stop, a książki z Twojego stoliczka nocnego pójdą w odstawkę. Wszystko zależy od Ciebie i tego, jak lubisz spędzać swój czas. Nie warto popadać w skrajności. Może posiadanie telewizora w sypialni zainspiruje Cię do oglądania programów w innym języku, bez lektora, dzięki czemu wejdziesz na wyższy poziom w swoich umiejętnościach?

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa