W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Na lasowiacką nutę

Przy udziale środków samorządu powiatowego zrealizowano kolejny projekt promujący kulturę lasowiacką na terenie powiatu mieleckiego.

Zadanie pod nazwą „Na lasowiacką nutę” zostało zrealizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszymie. Udział w nim wzięły dzieci z i młodzież z Tuszymy i Chorzelowa.

Celem zadania  było przybliżanie i utrwalanie zasobów kulturowych regionu powiatu mieleckiego poprzez naukę tańców i pieśni lasowiackich, zaznajomienie z elementami strojów ludowych, ich wzornictwem oraz haftem,  a także  kształtowanie uzdolnień artystycznych dzieci i rozwój ich talentów.  Zadanie polegało na  wspólnym przeprowadzeniu warsztatów tanecznych tańców lasowiackich dla dzieci z obu miejscowości i zorganizowaniu gościnnego występu przed publicznością. – Zespół taneczno-wokalny w Chorzelowie posiada wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, dzieci z Tuszymy skorzystały więc z jego doświadczeń i wiedzy praktycznej.  Warsztaty taneczno-wokalne, wspólne dla dzieci z Tuszymy i Chorzelowa, odbyły się w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie w dniu 16 października 2019r. Gościnny występ dzieci z Chorzelowa zrealizowano z kolei podczas przeglądu Piosenki Biesiadnej w Tuszymie w dniu 10 października 2019r. – relacjonuje Anna Szlachetka, Przewodnicząca KGW w Tuszymie.

Realizacja zadania była możliwa dzięki małemu grantowi przekazanemu przez Starostwo Powiatowe w Mielcu. Cenne wsparcie przekazały także dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszymie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przecławiu oraz Nadleśnictwo Tuszyma.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa