W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie

Na lini Mielec – Dębica ułożono już 30 km torów [FOTO]

O inwestycjach kolejowych przez internetowe łącza.

Pandemia sparaliżowała wiele dziedzin życia. Samorząd województwa jednak robi wszystko aby inwestycje, które rozpoczęto i zaplanowano mogły przebiegać bez zakłóceń.

To również inwestycje w infrastrukturę kolejową. Prace na liniach L25 i L108 oraz plany budowy Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej to najważniejsze wyzwania województwa w tym zakresie. 21 kwietnia o tych trzech inwestycjach rozmawiano podczas wideokonferencji z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych. W spotkaniu on-line wziął udział prezes zarządu PKP PLK Ireneusz Merchel  oraz dyrektora Regionu Południowego ds. projektów unijnych PKP PLK Mateusz Wanat. Ze strony samorządu brali udział marszałkowie Władysław Ortyl i Piotr Pilch oraz dyrektorzy departamentów zaangażowanych w realizację projektów kolejowych.

Inwestycje kolejowe należą do największych i najbardziej kosztownych stąd też konieczne są cykliczne spotkania, w których na bieżąco analizowany jest ich przebieg.

Z informacji przedstawionych podczas spotkania wynika, że na linii L25 na odcinku Mielec – Dębica nowe tory położone są już na 30 km drogi. Jeśli nic nie przeszkodzi to na koniec roku odcinek Mielec – Dębica będzie gotowy.

Podczas spotkania omówiono także kilka opcji remontu dalszej części tego traktu w stronę Padwi Narodowej, a także planowanej budowy wiaduktu nad torami w Mielcu, który usprawniłby ruch do istniejącej już obwodnicy i nowego mostu na Wisłoce, który za kilka tygodni będzie otwarty.

Rozmawiano też o szczegółach poszczególnych inwestycji takich jak lokalizacja przystanków oraz innej infrastruktury niezbędnej dla pasażerów. Wiele jednostek samorządu terytorialnego zwraca się do PKP PLK o budowę nowych przystanków. Padła propozycja  stworzenia programu wprowadzania nowych przystanków kolejowych tak aby były to miejsca dla jak największej liczby pasażerów. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mikołajkowe spotkanie pokoleń w Sokolni [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dno tabeli Tauron Ligi osiągnięte. Pałac Bydgoszcz – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Warsztaty cukiernicze z Teresą Pogodą [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa