W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Na osiedlu Cyranka powstaje nowa droga

W ostatnich dniach ruszyły prace budowlane przy realizacji nowego połączenia drogowego od ul. Padykuły do al. Kwiatkowskiego (z włączeniem w al. Kwiatkowskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Cyrankowską).

Droga będzie mieć szerokość 7 metrów szerokości,  jednostronny chodnik dla pieszych o szerokości 2 metrów, jednostronną ścieżkę rowerową o szerokości 2,5 m.

W ramach tej inwestycji zostanie przebudowany odcinek ulicy Padykuły, tak aby można było wydzielić dodatkowy pas ruchu dla pojazdów skręcających w nowobudowaną drogę.

Dodatkowo wykonane będzie oświetlenie LED, kanalizacja deszczowa i tzw. kanał technologiczny. Obecnie wykonywane są roboty ziemne, a także budowa uzbrojenia podziemnego. Termin zakończenia tej inwestycji to kwiecień 2024.

Połączenie ul. Padykuły z al.Kwiatkowskiego to jeden z elementów realizowanego od ubiegłego roku projektu współfinansowanego z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja I. Całkowita wartość projektu to kwota 22 447 500,00 zł, a dotacja z budżetu państwa wyniesie 10 782 500,00 zł.

Celem projektu jest budowa układu drogowego w rejonie osiedla Cyranka w Mielcu jako uzupełnienie inwestycji dotyczącej budowy odcinka (klasy G) drogi wojewódzkiej nr 984 od Rzędzianowic do ul. Sienkiewicza, z przeprawą mostową na rzece Wisłoce. W zakres planowanego do budowy układu drogowego oprócz budowy drogi łączącej al. Kwiatkowskiego z ul. Padykuły wchodzi budowa drogi gminnej – od nowobudowanego wiaduktu do skrzyżowania typu małe rondo w obrębie ulic Orlej, Sokoła i Wanatowicza oraz układ komunikacyjny obsługujący tereny przyległe.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowa nazwa dla Basenów Odkrytych – konkurs

Wiadomości Mielec

W Radomyślu Wielkim recytowali Brzechwę

Wiadomości Mielec

Festiwal Pieśni Maryjnych [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa