W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Na Osiedlu Lotników za 7 miesięcy powstanie tężnia solankowa

Powodzeniem zakończyły się negocjacje z koszalińską firmą Selen, która jako jedyna złożyła ofertę na budowę tężni solankowej na osiedlu Lotników w Mielcu. Inwestycja ta będzie realizowana w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 500 tys. zł., tymczasem oferta firmy z Koszalina specjalizującej się w produkcji tężni solankowych i grot solnych opiewała na kwotę 679 999 zł. Dzięki temu, że od niedawna Prawo Zamówień Publicznych dopuszcza negocjacje z jedynym oferentem w przetargu, udało się zredukować koszty budowy pierwszej w Mielcu tężni solankowej do niespełna 600 tys. zł. Pozostała różnica w zaplanowanych kosztach będzie sfinansowana przez zwiększenie planu z rezerwy celowej MBO.

Tężnia powstać ma na osiedlu Lotników na terenach zielonych między ZSO nr 1 i ulicą Ducha Świętego. Zamówienie będzie realizowane w trybie zaprojektuj-wybuduj. Program funkcjonalno-użytkowy zakłada powstanie obiektu o konstrukcji drewnianej w układzie linearnym. Wykonawca ma zaproponować koncepcję jedno lub dwu modułową składającą się z dwóch zestawionych ze sobą modułów o długości 6 m każdy, wysokości ok. 4 m i szerokości ok. 3,7 m. Przy czym min. 1,3 m szerokości stanowić ma wypełnienie z tarniny. Dopełnienie bryły tężni stanowić ma częściowo zadaszona pergola strefy inhalacyjnej. Wokół obiektu powstaną ciągi piesze i utwardzony plac z ławkami i leżakami. Wykonawca na realizację zamówienia będzie miał 195 dni od dnia podpisania umowy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa