W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Na Osiedlu Smoczka rośnie nowy budynek Przedszkola nr 20

Od ponad dwóch miesięcy przy ulicy Warneńczyka na Osiedlu Smoczka w Mielcu realizowana jest budowa nowego budynku Przedszkola nr 20. To jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji, której termin zakończenia wyznaczono na koniec maja 2020 roku.

Umowę z wykonawcą opiewającą na kwotę 13 mln 739 tys. zł. podpisano 14 grudnia ubiegłego roku i już po kilku dniach pełną parą ruszyły pierwsze prace ziemne i zbrojarskie.

-Korzystamy z dość łaskawej aury i dlatego mogę powiedzieć że roboty realizowane są bez większych przeszkód i zgodnie z założonym harmonogramem. Obecnie jesteśmy już w trakcie murowania ścian budynku – powiedział kierownik budowy Krzysztof Padykuła z mieleckiej firmy Arkada, która jest generalnym wykonawcą inwestycji.

Przypomnijmy, że budynek Przedszkola nr 20 z oddziałami żłobkowymi i przedszkolnymi dla około 250 dzieci powstaje w standardzie pasywnym, co oznacza bardzo dobre parametry izolacyjne ścian oraz zastosowanie szeregu nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji budynku.

Wszystko wskazuje na to, że w roku szkolnym 2020/2021 baza edukacyjna w naszym mieście wzbogaci się o bardzo nowoczesny i niezwykle potrzebny w tej części miasta obiekt.  


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa