W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Na pomoc bocianiej rodzinie

Policjanci interweniowali dziś rano w Hucisku, gdzie jeden z mieszkańców zauważył rannego bociana. Wystraszony ptak nie mógł wrócić do gniazda, w którym znajdowały się młode.

Na pomoc bocianiej rodzinie ruszyli strażacy, lekarze weterynarii i pracownicy urzędu gminy, którzy wspólnymi siłami złapali rannego bociana. Decyzją lekarzy chory ptak pojedzie na leczenie.

O rannym bocianie, powiadomił dziś rano Policję mieszkaniec Huciska, który zauważył chodzącego obok swojej posesji ptaka. Z przekazanych informacji wynikało, że bocian prawdopodobnie zranił się w skrzydło i nie może wrócić do znajdującego na sąsiedniej posesji gniazda, w którym znajdują się młode.  
Na pomoc bocianiej rodzinie niezwłocznie ruszyli policjanci i strażacy. Do Huciska przyjechali również lekarze weterynarii z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kolbuszowej oraz pracownicy Urzędu Gminy Niwiska. Wspólnymi siłami udało się złapać rannego ptaka, który decyzją weterynarzy pojedzie na dalsze leczenie.

Młode zostaną pod opieką drugiego z dorosłych bocianów oraz pracowników gminy, którzy zobowiązali się doglądać ptasiej rodziny.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa