W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Na przystankach autobusowych pojawiły się informacje o stanie powietrza

Obok zamontowanych w ostatnim czasie tablic LED na budynkach szkół, teraz także osoby korzystające z MKS będą mogły uzyskać informację o stanie powietrza w naszym mieście, a to za sprawą informacji wyświetlanych na tablicach TIP, znajdujących się przy przystankach autobusowych.

Pojawiające się w Mielcu tablice wyświetlające stan powietrza to efekt programu mieleckiego magistratu, którego głównym celem jest wpływanie na świadomość oraz edukację mieszkańców. Choć borykamy się z zanieczyszczeniem powietrza wynikającym w dużej mierze z przemysłu, nie można zapominać także o czynnikach mniej widocznych, ale równie istotnych, jakimi są na przykład zanieczyszczenia z transportu drogowego czy ze spalania substancji niedozwolonych w przydomowych piecach,  na które możemy mieć wpływ.

Możliwość sprawdzenia faktycznego stanu powietrza w większej liczbie punktów na terenie miasta, dodatkowo w czasie rzeczywistym powinny wpłynąć na chęć poznania źródła potencjalnego zanieczyszczenia i przeciwdziałania mu.

Informacja o stanie powietrza na tablicach TIP pozyskiwana jest z czujników AIRLY i prezentowana jest w ostatnim wierszu tablic naprzemiennie z informacjami stałymi MKS (telefon, godzina) i komunikatami okresowymi  takimi jak zmiany w rozkładzie jazdy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Mikołajkowe spotkanie pokoleń w Sokolni [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dno tabeli Tauron Ligi osiągnięte. Pałac Bydgoszcz – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa