W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Materiały video

Na Smoczce mamy Rondo porucznika Edmunda Króla [FOTO, VIDEO]

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej wszyscy obecni na sesji radni zagłosowali za nadaniem imienia rondu na skrzyżowaniu ulic Partyzantów, Wolności i Dąbrówki nazwy – „Rondo porucznika Edmunda Króla”.

Obecny na sesji były wicemarszałek Sejmu RP III kadencji w latach 1997-2001 Jan Król jest synem porucznika Edmunda Króla. To on napisał książkę dokumentującą życiorys swojego ojca.

Jan Król to postać powszechnie znana urodził się w Mielcu, będąc członkiem Stali Mielec sekcji koszykówki, wylądował w Słupsku, który w ubiegłych latach był znany z tej dyscypliny.

Jako wicemarszałek sejmu odwiedził ówczesnego prezydenta Janusza Chodorowskiego i jak podają nieoficjalne informacje, wymógł na nim remont stadionu przy Solskiego 1, motywując, że on w Słupsku słyszy o Mielcu głównie z perspektywy Stali. Najpierw zarządzono w roku 2010 remont starego stadionu, a potem po problemach technicznych pojawiła się decyzja budowy nowego, z której dziś Mielec słynie nie tylko na Podkarpaciu.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa