W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Naboje znalezione w drzwiach

W jednej z miejscowości w gminie Mielec, w trakcie rozbiórki budynku gospodarczego, odnaleziono 111 sztuk amunicji do karabinu maszynowego z czasów II wojny światowej. Miejsce ujawnienia amunicji zabezpieczali mieleccy policjanci.

W czwartek dyżurny mieleckiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia kilku sztuk amunicji w drewnianej futrynie drzwi budynku gospodarczego, który był w trakcie rozbiórki. Na miejsce pojechał patrol Policji z funkcjonariuszami wyspecjalizowanymi w rozpoznaniu minersko – pirotechnicznym.

Po dokładnym sprawdzeniu przez mundurowych drewnianej futryny okazało się, że ukrytych było łącznie 111 sztuk amunicji karabinowej, pochodzącej z okresu II wojny światowej. Amunicja została zabezpieczona i przekazana wojskowemu patrolowi sapersko – minerskiemu.

Mielecka komenda została również powiadomiona przez pracowników wykonujących prace ziemne – rekultywacyjne o ujawnieniu niewybuchu. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znalezione niewybuchy, to pociski artyleryjskie. Pociski pomimo upływu czasu stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia, ze względu na zachowane wartości bojowe.

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku najbliższej jednostce policji.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowa nazwa dla Basenów Odkrytych – konkurs

Wiadomości Mielec

W Radomyślu Wielkim recytowali Brzechwę

Wiadomości Mielec

Festiwal Pieśni Maryjnych [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa