W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Nadmierna prędkość główną przyczyną zdarzeń drogowych

Osoby, które łamią przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z surowszymi niż do tej pory konsekwencjami. Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wybrane rodzaje wykroczeń. Warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami, aby nie być zaskoczonym, gdy zostaniemy zatrzymani do policyjnej kontroli.

Pamiętajmy, że nieznajomość przez kierujących nowych regulacji prawnych nie będzie miała wpływu na sposób ich egzekwowania przez funkcjonariuszy. Przekonał się o tym 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli, który przekroczył prędkość o ponad 50 km w terenie zabudowanym.

Obecnie maksymalny mandat za wykroczenie wynosi 5 tysięcy złotych, dotychczas było to 500 złotych. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu, sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych, dotychczasowa granica grzywny wynosiła 5 tysięcy złotych.

Wzrosły też minimalne grzywny za niektóre wykroczenia. Na przykład mandat za przekroczenie prędkości do 30 km/h wynosi do 400 zł. Przy przekroczeniu prędkości od 31 do 40 km/h kierowca zapłaci 800 zł, a dalej – o 41-50 km/h – 1000 zł; o 51-60 km/h – 1500 zł; o 61-70 km/h – 2000 zł; o 71 km/h i więcej – 2500 zł.

W ubiegły piątek, na ul. Wojska Polskiego w Mielcu, policjanci zatrzymali do kontroli 27-letniego kierowcę forda mondeo. Pomimo ograniczenia prędkości do 40 km/h, mężczyzna miał „na liczniku” aż 94 km/h. Kierowca otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 1500 zł. Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy kierującemu za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego w postaci przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa