W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta w sprawie pożyczki dla PGE FKS Stal Mielec

Informacja radnych miejskich z Klubu Prawo i Sprawiedliwość

W dniu wczorajszym tj. 01.09.2021 radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość wraz z przewodniczącym Komisji Sportu i Rekreacji złożyli wniosek o nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej. Konieczność jej zwołania wynika z pisma jakie radni i Prezydent otrzymali od klubu FKS Stal Mielec.

Sytuacja finansowa Naszego ekstraklasowego klubu jest na taka, że bez realnej pomocy samorządu klub FKS Stal Mielec może nie przetrwać. Co ważne, władze klubu zwróciły się z prośbą o pożyczkę, nie zaś o przekazanie pieniędzy. Tę propozycję, prośbę ze strony klubu należy traktować jako swoistą inwestycję. Inwestycję w promocję naszego miasta. Inwestycję w miejsce, które organizuje czas wolny mieszkańcom Mielca, zarówno tym starszym jak i młodszym. Inwestycję, która daje radość mielczanom. Klub FKS Stal Mielec, jego historia i osiągnięcia od zawsze były powodem do dumy. Mielec jest znany i rozpoznawalny w Polsce w dużej mierze dzięki Klubowi FKS. Niejeden samorząd, niejedno znacznie większe miasto, oddałoby wiele aby móc się takim klubem, z taką historią pochwalić.

Awans w roku ubiegłym, po prawie ćwierć wieku nieobecności w najwyższej klasie rozgrywkowej był wydarzeniem szczególnym. Pokazał jaki może być Mielec. Rozwijający się, ambitny i dumny. Klub FKS Stal stanowi filar naszej mieleckiej tożsamości od 1939 roku…

Od nas, jako samorządowców klub oczekuje dziś nie daniny, ale pomocnej dłoni. I naszym zdaniem tę dłoń należy podać. Wierzymy, że wspólnie uda nam się wypracować rozwiązanie pozwalające utrzymać płynność finansową klubu, a które jednocześnie nie odbije się negatywnie na finansach miasta. 

Przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości

Rada Miejska w Mielcu

Radosław Swół

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa