W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Kultura i nauka

Nagroda dla Hortusa

Zespół Muzyki Dawnej „Hortus Musicus” pod kierownictwem Tomasza Nowakowskiego powrócił z 42 Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” z cenną nagrodą. Zespół działający w Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu zdobył Srebrna „Harfa Eola” oraz nagrodę pieniężną Starosty Powiatu Kaliskiego. 

Hortus znów z sukcesem w Kaliszu

To 12 z kolei tego typu nagroda w kolekcji zespołu, którymi corocznie udowodnia przynależność do najlepszych uczniowskich grup wykonujących muzykę dawną w Polsce. 

Oprócz tego indywidualne dyplomy uznania otrzymali członkowie zespołu: Kornelia Cudo za kreatywną grę na fideli i Kamil Leśniak za diminucyjną realizację partii solowej na vihueli. 

Festiwal w Kaliszu odbywał się od 4 do 8 lutego. Zespół pojawił się tam w stałym składzie: Kornelia Cudo, Agnieszka Guła, Kalina Rokosz, Kamil Leśniak oraz Patryk Skrzypek. „Hortus” zaprezentował repertuar rodem z epoki średniowiecza i renesansu, w tym piękną, polską melodię „Maria en mitissima”. 

Wiceprezydent Kalisza, Grzegorz Kulawinek, tak mówił na zakończenie festiwalu: – „Od 42 lat nasze miasto gości młodych artystów, sięgających do subtelnego nurtu muzycznego, dzięki czemu stajemy się uczestnikami swego rodzaju podróży w czasie. Dziś przyszła pora na podsumowanie i słowa wdzięczności za to, że przez festiwalowe dni wypełniacie Kalisz swoją pasją, chęcią sięgania do korzeni, poznawania przeszłości poprzez muzykę. To wspaniałe, że wielu z Was gościmy w Kaliszu wielokrotnie”. 

W tegorocznym festiwalu wzięło udział 19 zespołów z 10 województw. Jego uczestnicy, oprócz udziału w konkursie, mieli okazję wiele koncertować. W przypadku mieleckiej grupy były to dwa koncerty: w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu oraz w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim.

Pobyt w Kaliszu był także okazją do doskonalenia umiejętności muzycznych na warsztatach i wykładach, wspólnego muzykowania i przebywania w gronie przyjaciół. 


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zdzisław Nowakowski został wybrany Wiceszefem ministerialnej Rady ds. Informatyzacji Edukacji

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa