W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Nagroda dla mieleckiego policjanta

St. asp. Marcin Błażejowski z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, laureat tegorocznej edycji plebiscytu „Policjant, który mi pomógł” podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie przyjął gratulacje od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Ministra SWiA Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka.

Kilka dni w Warszawie spędził st.asp. Marcin Błażejowski z Komendy Powiatowej Policji z Mielca, który został nagrodzony w tegorocznej IX edycji plebiscytu ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

 

Inicjatorem plebiscytu jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”. Konkurs, ma na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

W tym roku zaszczytna nagroda została przyznana między innymi mieleckiemu dzielnicowemu, który na kilka dni wyjechał do Warszawy, aby odebrać gratulacje od najważniejszych osób w Państwie.

W piątek laureaci plebiscytu wzięli udział w spotkaniu z Komendantem Głównym Policji nadinsp. dr Jarosławem Szymczykiem oraz jego zastępcami mł. insp. Andrzejem Szymczykiem,  oraz insp. Heleną Michalak.

Podkarpacki garnizon Policji reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. dr Krzysztof Pobuta, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu kom. Jacek Juwa oraz sam laureat st.asp. Marcin Błażejowski. W spotkaniu wziął również udział Wiceminister Jarosław Zieliński. Podczas spotkania laureatom zostały wręczone nagrody.

Kolejnego dnia podczas Centralnych Obchodów Święta Policji odbyły się uroczystości na placu Piłsudskiego w Warszawie, tam st.asp. Marcin Błażejowski otrzymał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz Kierowniczki Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Renaty Durdy pamiątkową statuetkę laureata konkursu oraz list gratulacyjny.

Nagroda w plebiscycie to ogromne wyróżnienie dla st.asp.Marcina Błażejowskiego. Jak sam podkreśla to dla niego zaszczyt i wielka motywacja do pracy. Marcin wstąpił w szeregi Policji, aby pomagać ludziom. Dzielnicowy dodaje, że służba to także rodzinna tradycja – ojciec Marcina jest emerytowanym policjantem. St.asp. Marcin Błażejowski to funkcjonariusz z 12-letnim stażem służby, który od 10 lat pracuje jako dzielnicowy.

 

Lubiany przez kolegów i przełożonych, przez których określany jest jako pomocny i profesjonalny podczas wykonywania obowiązków służbowych. Jego doświadczenie i zaangażowanie we współpracy ze społeczeństwem zaowocowało wyróżnieniem w najważniejszym ogólnopolskim plebiscycie zaadresowanym do obywateli, którym pomogli policjanci.

Tego samego dnia odbyła się również uroczystość w Zamku Królewskim, gdzie zostały wręczone policjantom nominacje i odznaczenia. Odznaczono w sumie 46 osób i jedną pośmiertnie. Wśród odznaczonych policjantów był również policjant z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu st.asp. Bartosz Gracz.

 

Bartosz Gracz został odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant za realizację czynności służbowych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa obywateli powiatu mieleckiego oraz szereg innych czynności oraz inicjatyw związanych z bezpieczeństwem i zmniejszeniem przestępczości na naszym terenie.

 

276960508

 

653340363 (1)

 

1804517950

 

ggg

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa