20 listopada 2019 (środa) - 7:57
Nagroda dla mieleckiego policjanta
Nagroda dla mieleckiego policjanta
Nagroda dla mieleckiego policjanta
Informacje

Nagroda dla mieleckiego policjanta

St. asp. Marcin Błażejowski z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, laureat tegorocznej edycji plebiscytu „Policjant, który mi pomógł” podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie przyjął gratulacje od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Ministra SWiA Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka.

Kilka dni w Warszawie spędził st.asp. Marcin Błażejowski z Komendy Powiatowej Policji z Mielca, który został nagrodzony w tegorocznej IX edycji plebiscytu ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

 

Inicjatorem plebiscytu jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”. Konkurs, ma na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

W tym roku zaszczytna nagroda została przyznana między innymi mieleckiemu dzielnicowemu, który na kilka dni wyjechał do Warszawy, aby odebrać gratulacje od najważniejszych osób w Państwie.

W piątek laureaci plebiscytu wzięli udział w spotkaniu z Komendantem Głównym Policji nadinsp. dr Jarosławem Szymczykiem oraz jego zastępcami mł. insp. Andrzejem Szymczykiem,  oraz insp. Heleną Michalak.

Podkarpacki garnizon Policji reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. dr Krzysztof Pobuta, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu kom. Jacek Juwa oraz sam laureat st.asp. Marcin Błażejowski. W spotkaniu wziął również udział Wiceminister Jarosław Zieliński. Podczas spotkania laureatom zostały wręczone nagrody.

Kolejnego dnia podczas Centralnych Obchodów Święta Policji odbyły się uroczystości na placu Piłsudskiego w Warszawie, tam st.asp. Marcin Błażejowski otrzymał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz Kierowniczki Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Renaty Durdy pamiątkową statuetkę laureata konkursu oraz list gratulacyjny.

Nagroda w plebiscycie to ogromne wyróżnienie dla st.asp.Marcina Błażejowskiego. Jak sam podkreśla to dla niego zaszczyt i wielka motywacja do pracy. Marcin wstąpił w szeregi Policji, aby pomagać ludziom. Dzielnicowy dodaje, że służba to także rodzinna tradycja – ojciec Marcina jest emerytowanym policjantem. St.asp. Marcin Błażejowski to funkcjonariusz z 12-letnim stażem służby, który od 10 lat pracuje jako dzielnicowy.

 

Lubiany przez kolegów i przełożonych, przez których określany jest jako pomocny i profesjonalny podczas wykonywania obowiązków służbowych. Jego doświadczenie i zaangażowanie we współpracy ze społeczeństwem zaowocowało wyróżnieniem w najważniejszym ogólnopolskim plebiscycie zaadresowanym do obywateli, którym pomogli policjanci.

Tego samego dnia odbyła się również uroczystość w Zamku Królewskim, gdzie zostały wręczone policjantom nominacje i odznaczenia. Odznaczono w sumie 46 osób i jedną pośmiertnie. Wśród odznaczonych policjantów był również policjant z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu st.asp. Bartosz Gracz.

 

Bartosz Gracz został odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant za realizację czynności służbowych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa obywateli powiatu mieleckiego oraz szereg innych czynności oraz inicjatyw związanych z bezpieczeństwem i zmniejszeniem przestępczości na naszym terenie.

 

Nagroda dla mieleckiego policjanta

 

Nagroda dla mieleckiego policjanta

 

Nagroda dla mieleckiego policjanta

 

Nagroda dla mieleckiego policjanta

 

Nagroda dla mieleckiego policjanta
Nagroda dla mieleckiego policjanta
Nagroda dla mieleckiego policjanta
Nagroda dla mieleckiego policjanta

Zobacz też...

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości