23 października 2018, 12:38
Slider
Image default
Informacje

Nagroda PSST dla młodych: wśród nagrodzonych uczeń z powiatu mieleckiego

Arkadiusz Kopacz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych znalazł się w gronie 25 najzdolniejszych uczniów z Podkarpacia. Nagrodę odebrał podczas uroczystej gali w Rzeszowie.

Wyróżnienia dla najzdolniejszych uczniów zostały przekazane podczas Dnia Samorządu Terytorialnego, jaki odbył się w piątek, 8 czerwca, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, które przyznało uczniom nagrody, pod uwagę wzięło ich średnie ocen oraz osiągnięcia w konkursach na poziomie regionalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. W tym zakresie Arkadiusz Kopacz ma się czym pochwalić – w roku szkolnym 2017/2018 został laureatem szeregu konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w tym konkursu biologicznego, fizycznego, chemicznego oraz matematycznego.

Matematyczna pasja ucznia z Wadowic Górnych uwidoczniła się również w innych jego osiągnięciach. Arkadiusz Kopacz został laureatem ogólnopolskiej matematycznej olimpiady przedmiotowej „Olimpus – sesja zimowa 2018”, ogólnopolskiego konkursu „Galileo” oraz „Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia”. Zajął drugie miejsce w konkursie „Mathematicus” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, a także uzyskał bardzo dobre wyniki w ogólnopolskim konkursie „Maks Matematyczny” oraz w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. Średnia ocen Arkadiusza na koniec półrocza 2017/2018 wyniosła 5,06.

Dobrych wyników w nauce pogratulowali uczniowi zarówno organizatorzy konkursu z Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, jak również Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła oraz Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Maria Napieracz.

 

 

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand:

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja