W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Kultura i nauka

Nagroda w ogólnopolskim konkursie literackim

Tegoroczna maturzystka Zespołu Szkół, Katarzyna Soja, po raz trzeci z rzędu została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży <Liryczne Jasło>

. Nazwiska zwycięzców zostały ogłoszone podczas finałowej gali, która odbyła się 15 maja w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury.

Uczennica elektryka została wyróżniona w kategorii szkół średnich za cykl opowiadań podejmujących problematykę dorastania. W gronie laureatów znaleźli się też początkujący prozaicy z Kalisza, Gniezna, Sieradza, Kielc i Krakowa.

Trzy lata temu, nagrodą w Jaśle, Kasia rozpoczęła swoją przygodę z próbami literackimi, dziś zaś żegna się ze szkołą, odwiedzając to samo szczęśliwe dla niej miejsce. W okresie nauki w ZS reprezentantka Mielca wygrywała konkursy w Słupsku (dwukrotnie), Krośnie (dwukrotnie), Bydgoszczy, Strzyżowie, Białej Podlaskiej i Krakowie.

Uczestniczyła w II etapie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Rzeszowie, była trzykrotną zwyciężczynią eliminacji krajowych, finalistką i laureatką konkursów dotyczących poezji Jacka Kaczmarskiego, podpisała profesjonalną umowę wydawniczą i zdobyła indeks na Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

????????????????????????????????????


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

ZSB obchodziło jubileusz istnienia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa