W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Nagrody dla firm ze strefy Euro-Park Mielec za 2018 r.[FOTO]

Coroczne „Spotkanie z Inwestorami” organizowane przez Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu odbyło się tym razem w Rzeszowie w Hotelu Falcon.

Intencją tych spotkań jest podsumowanie roku działalności Zarządzającego Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC oraz integracja środowiska biznesowego skupionego w ramach obszaru zarządzanego przez ARP S.A.

Kolejny rok a mielecka strefa nadal nie zwalnia tempa. Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne wyniki jesteśmy w czołówce SSE w Polsce. Nasi inwestorzy deklarując inwestycje na poziomie 1,2 mld zł nakładów i utworzenie blisko 700 nowych miejsc pracy potwierdzili, że mielecka strefa jest świetnym miejscem do rozwijania przedsiębiorczości – podkreślił podczas Spotkania Dyrektor mieleckiego Oddziału ARP S.A. Krzysztof Ślęzak.

Dobrego wyniku mieleckiej strefie gratulowała Ewa Draus, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego jak również Lucyna Podhalicz, Wicewojewoda Podkarpacki. Dariusz Śliwowski, Wiceprezes Zarządu ARP S.A. zaznaczył świetną pracę wykonaną przez strefę w pozyskiwaniu nowych inwestycji oraz to, że tworzenie odpowiednich warunków dla rozwoju przedsiębiorczości jest priorytetem dla Agencji.

2018 to rok zmian w ustawodawstwie dotyczącym wspierania inwestycji. W ramach Polskiej Strefy Inwestycji przedsiębiorcy mają możliwość uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego w związku z realizacją nowej inwestycji na terenie całego kraju. Ponadto zmienia się procedura ubiegania się o decyzję o wsparciu, uprawniającą do ulgi. Uzyskanie zwolnienia na nowych zasadach wymaga spełnienia kilku warunków i zależy od przedmiotu planowanej inwestycji jak również od spełnienia kryteriów ilościowych i jakościowych.

Po zmianie ustawy mielecki EURO-PARK obejmuje swoim zasięgiem 20 powiatów i 3 miasta na prawach powiatu na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, gdzie Agencja wydaje decyzje o wsparciu. Warto przypomnieć, że na tym obszarze obowiązuje największy w UE poziom pomocy publicznej oraz okres ważności decyzji o wsparciu (15 lat).

Jak podsumowanie to nie mogło zabraknąć wyróżnień dla tych, którzy w ostatnim roku zasłużyli na „pochwałę” za prowadzoną działalność czy to w obszarze ekspansji zagranicznej i innowacji czy wspierania projektów niebiznesowych tj. na rzecz rozwoju edukacji zawodowej oraz społecznej odpowiedzialności.

Wiceprezes Dariusz Śliwowski wspólnie z Dyrektorem Krzysztofem Ślęzakiem oraz Zastępcą Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Pawłem Waisem przekazali statuetki oraz upominki wyróżnionym firmom w następujących kategoriach:

  • „AMBASADOR” – Verashape Tomasz Szymański
  • „INNOWATOR” – ML SYSTEM S.A.
  • „EDUKATOR” – KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o.
  • „SPOŁECZNIK” – GT 85 POLSKA Sp. z o.o.

Wszystkim gratulujemy zaangażowania i życzymy wytrwałości w realizacji kolejnych projektów.

Coroczny event jest przede wszystkim okazją do rozmów biznesowych, do poznania się nawzajem i do wymiany swoich doświadczeń w prowadzeniu innowacyjnych projektów czy kolejnych przedsięwzięć inwestycyjnych.

Frekwencja dopisała i przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele instytucji okołobiznesowych licznie reprezentowali swoje środowiska a wieczór ok. 200-tu osobom umilił występ Jakuba Prachowskiego z zespołem.

Europark ARP

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci zwiedzały komendę policji [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Szkolenie dla jakości badań laboratoryjnych w szpitalu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa