W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Nagrody Starosty Powiatu Mieleckiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej [FOTO, VIDEO]

W środę z okazji Dnia Edukacji Narodowej – wyróżniający się nauczyciele z placówek prowadzonych przez Powiat Mielecki otrzymali Nagrody Starosty Powiatu Mieleckiego.

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, a nauczyciele pomagają im je rozwijać” – takim cytatem, tegoroczne spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, otworzył Andrzej Bryła, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego. – Te słowa Janusza Korczaka doskonale wpisują się w charakter dzisiejszej uroczystości. Myślę, że wszyscy będziemy mogli naocznie przekonać się o ich prawdziwości i dotrzeć do przesłania, jakie za sobą niosą – powiedział.

Podczas gali zorganizowanej w środę, 13 października, w sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu Nagrody Starosty odebrało łącznie 16 nauczycieli z placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mielecki. Otrzymali je pedagodzy mający na swoich kontach szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, a wśród nich:

1. Małgorzata Barnaś – ZS
2. Renata Bieś – PZPSW
3. Beata Czapska – PZPSW
4. Dorota Jędrusiak – Noworolnik – ZSE
5. Katarzyna Klich – I LO
6. Małgorzata Lubera – ZSE
7. Przemysław Madej – ZST
8. Marta Mysona – ZSE
9. Alfred Ortyl – II LO
10. Waldemar Pacholec – ZST
11. Marek Sypek – ZS
12. Magdalena Winiarz – ZST
13. Magdalena Zalotyńska – IILO
14. Mariola Zuch – PPP
15. Stanisław Starzyk – ZSB
16. Arkadiusz Gałkowski – ZST

Podczas spotkania przekazano także podziękowania i gratulacje dla nauczycieli docenionych nagrodami wyższego stopnia, tj. narodami Ministra Edukacji Narodowej i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Otrzymali je:

Nagrody Ministra Edukacji Narodowej:
1. Mieczysław Wilk – ZST

Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty:
1. Maria Rejman – ZST
2. Elżbieta Wyparło – PZPSW
3. Zdzisław Nowakowski – CKPiDN

Wręczenia wszystkich nagród i wyróżnień dokonali wspólnie: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu w Radzie Powiatu Mieleckiego Adam Jastrząb.

– Cieszę się, że mogliśmy docenić choć część z Was, pedagogów, na co dzień zajmujących się kształceniem i wychowaniem naszej młodzieży. Zasługujecie na to, by za trud swojej pracy, za zaangażowanie, zostać uhonorowanym – podkreślił starosta mielecki Stanisław Lonczak, tuż po oficjalnym wręczeniu nagród i wyróżnień. – Życzę Wam, byście nadal trzymali tak dobry, wysoki poziom; by młodzież dobrze czuła się pod Waszymi skrzydłami, by zawsze z dumą wspominała okres nauki w naszych mieleckich szkołach – dodał.

Uroczystość uświetniły występy laureatek Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy Mojej Ojczyzny” organizowanego od 11 lat przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu i współfinansowaniu Powiatu Mieleckiego.

Na scenie zaprezentowały się:
– Kinga Chrobak – absolwentka I LO w Mielcu, zdobywczyni I miejsca w 2018 roku, I miejsca w 2019 roku i II miejsca w 2020 roku
– Daria Mucha – absolwentka Zespołu Szkół Budowlanych, zdobywczyni II miejsca w 2020 roku
– Agata Rzeszucińska – uczennica III klasy I LO w Mielcu, a zarazem od kilku lat członek grupy wokalnej „Sokoliki” przy PTG „Sokół 1893” w Mielcu, zdobywczyni III miejsca w 2020 roku
– Wiktoria Mikołajczyk – absolwentka ZS im. Groszkowskiego, zdobywczyni II miejsca w 2018 roku i II miejsca w 2019 roku

Podczas spotkania zaprezentowano także nagranie z wykonaniem „Jaskółki uwięzionej” z repertuaru Stana Borysa w interpretacji Marleny Krężel (absolwentki V LO; zdobywczyni wyróżnienia w 2018 roku, III miejsca w 2019 roku i I miejsca w 2020 roku), która nie mogła być obecna na gali.

Młode wokalistki, wspólnie Emilią Żolą, pomysłodawczynią i koordynatorką konkursu „Barwy Mojej Ojczyzny”, zostały uhonorowane za artystyczne uświetnienie wydarzenia.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa