W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Nagrody za pomaganie rozdane!

Podczas niedzielnych dożynek wręczyliśmy dwie nagrody specjalne – rowery miejskie ufundowane przez Galerię Navigator.

Pierwszy rower został wręczony poprzez losowanie. Udział w nim wzięły wszystkie osoby, które wsparły zbiórkę publiczną prowadzoną przez Komitet Społeczny „Razem dla Gabrysi”. Dziewczynka, będąca mieszkanką Padwi Narodowej, urodziła się z wodogłowiem.

Z powodu uciskającego mózg płynu dziewczynka od ponad pięciu lat cierpi na silne ataki padaczki. Wycieńczające ataki doskwierają jej każdego dnia, nawet po kilkanaście razy w ciągu doby. Po wielu próbach leczenia rodzinie udało się wyjechać do specjalistycznej kliniki w Niemczech, w której leczy się dzieci z padaczką. Gabrysia przyjęła specjalny lek, który spowolnił rozwój choroby. Następnie dziewczynkę zakwalifikowano do leczenia operacyjnego, które to jednak – aby się odbyło – wymaga od rodziny zebrania 200 tysięcy złotych. Część tej kwoty udało się zebrać właśnie podczas Dożynek Województwa Podkarpackiego połączonych z Dożynkami Powiatu Mieleckiego w niedzielę, 26 sierpnia.

– Serdecznie dziękujemy za możliwość zorganizowania zbiórki, jaką uzyskaliśmy od Powiatu Mieleckiego oraz ufundowanie nagród przez Galerię Navigator – mówiła ze sceny mama chorej dziewczynki.

Drugi rower przekazano za pośrednictwem facebookowego konkursu. Trafił do osoby, która dała 5-tysięcznego „lajka” dla profilu „Powiatu Mieleckiego”.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa