W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka Sport

Najlepsi matematycy z Piłkarskich Nadziei

Uczniowie Mieleckich Szkół Mistrzostwa Sportowego „Piłkarskie Nadzieje” bardzo chętnie i licznie uczestniczą w organizowanych przez szkołę konkursach przedmiotowych. Największą popularnością cieszą się te, które mają podłoże matematyczne.

W ostatnim czasie, a dokładnie w Dzień Kobiet odbył się Maks Matematyczny, który jest zupełnie nową koncepcją konkursu matematycznego wykorzystujący technologie informatyczne. Stanowi on przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych i logicznych.

Jest konkursem bardzo popularnym obejmujący swoim zasięgiem uczniów z całej Polski, co obrazuje liczba 10 tysięcy uczniów, którzy wzięli udział w turniejowych zmaganiach. Uczestnictwo właśnie w tym konkursie niewątpliwie zostało uwieńczone sukcesem młodych piłkarzy, ponieważ dwóch uczniów w swojej kategorii wiekowej zostało sklasyfikowanych na pierwszym miejscu w województwie w swojej kategorii wiekowej.

Jednym z nich jest uczeń klasy IV b – Maksymilian Szady, drugim Paweł Kulig z klasy VI a. Dla Maksymiliana jest to już drugi sukces matematyczny w tym roku szkolnym, ponieważ pierwsze miejsce na Podkarpaciu zajął również w Alfiku Matematycznym. Nadmienić także należy, iż czwórka innych uczniów szkół uplasowała się w najlepszej dziesiątce województwa i są to: Olaf Niemczura z klasy VI a – 4 miejsce, Patryk Kusak z klasy IV b – 5 miejsce, Makuch Oliwier z klasy V a – 7 miejsce i uczeń gimnazjum Karol Pszeniczny – 10 miejsce.

Sport w Piłkarskich Nadziejach, jak wiadomo stoi na wysokim poziomie, a dzięki startom w turniejach i zawodach piłkarskich uczniowie nie mają tremy i chętnie biorą udział w szerokiej gamie konkursów przedmiotowych jak widać z dobrym skutkiem.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podsumowanie XIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Miejski Konkurs Ekologiczny FOTO]

Wiadomości Mielec

Uroczystości Dnia Samorządu Terytorialnego w Tuszowie Narodowym [FOTO, VODEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa