W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Najlepsi powożący na Paradzie w Żarówce

W ramach 8. Parady Konnej w Żarówce (gm. Radomyśl Wielki) rozegrane zostały amatorskie konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi. Wśród zwycięzców przedstawiciele powiatu dębickiego i mieleckiego.

Te widowiskowe zawody, które odbyły się w niedzielę, 29 maja, obejrzało w sumie około 2,5 tysiąca widzów. Jak zwykle dostarczyły one wiele emocji.

W amatorskich zawodach powożenia zaprzęgami parokonnymi z dużymi końmi wygrał Wojciech Pożdał z luzakim Jackiem Pożdałem z Podlesia (gm. Czarna), któremu pokonanie parkuru o długości 350 metrów z 11 przeszkodami zajęło bez żadnego błędu nieco ponad dwie minuty (2:03;25).

Drugie miejsce zajął Krzysztof Kapałka i Czesław Labak z Dąbia (gm. Radomyśl Wielki), trzecie ekipa Tadeusza Merchuta z Podlesia Dębowego (gm. Żabno): Robert Merchut i Adam Lechowicz, a czwarte miejsce drugi zespół z Podlesia Zbigniew Bała i Grzegorz Madura.

Natomiast w amatorskich zawodach powożenia zaprzęgami parokonnymi, ale końmi małymi wygrała drużyna z Podborza (gm. Radomyśl Wielki) Daniel Harla z luzakiem Waldemarem Harlą w zaprzęgu z konikami Perła i Miśka (1:52;72). Drugie miejsce przypadło tej samej ekipie, ale powożącym był Waldemar Harla, a w zaprzęgu pobiegły Kuba i Smyk.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Zbigniew Starzec z luzakiem Franciszkiem Starcem z Dzikowca. Szczegółowe wyniki konkursów powożenia: http://www.radomyslwielki.pl/aktualne-wydarzenia/wydarzenia-sportowe,3579.html

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, w skład której weszli przedstawiciele Okręgowego Związku Hodowców Koni z Rzeszowa Marek Gibała i Jan Płocica oraz Krakowa – Teresa Pracuch.

Parada Konna, zorganizowana została przez: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Żarówce, Radę Sołecką i OSP w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni z Rzeszowa, Urząd Miejski i SCKiB w Radomyślu Wielkim.

Impreza odbyła się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Powiatu Mieleckiego i Burmistrza Radomyśla Wielkiego.

Fot.OZHK Rzeszów

 

Parada Konna Żarówka 2016 (2) Krzysztof Kapałka i Czesław Labak z Dąbia

 

Parda Konna Żarówka 2016 (2) ekipa z podborza

 

Parada Konna Żarówka 2016 (6)

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa