Slider

Najzdolniejsza młodzież z powiatu mieleckiego została doceniona w konkursie „Komputer dla najlepszego”. Były też laury dla nauczycieli – tak zwanych „Belfrów The Best’ii”. Tegoroczną uroczystość przygotowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu.

Pośród wyróżnionych za – osiągnięcia znaleźli się:

– Aleksandra Skaza – I LO – finalistka etapu okręgowego XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w roku szkolnym 2016/2017

– Izabella Mojek – I LO – finalistka etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Mediach, uczestniczka etapu centralnego

– Ireneusz Tomczyk – II LO – laureat – Konkurs Chemiczny „WYGRAJ INDEKS” organizowany przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej, finalista – 53. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. prof. A. Swinarskiego

Rafał Wieczerzak – ZST – finalista XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie, I miejsce w ogólnopolskim konkursie na wideoklip, w ramach projektu „Nie boję się muzyki”

– Patryk Ludwikowski – ZST – finalista XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, laureat X edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”

– Dominik Zboch – ZST – finalista VI Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej, Stypendysta Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie w roku szkolnym 2016/2017

– Konrad Borczyk – ZSE – laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Innowacjach i Biznesie – I miejsce, laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Innowacjach i Biznesie – I miejsce, finalista II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

– Magdalena Łachut – ZSE – finalistka Olimpiady Statystycznej,. finalistka Olimpiady Wiedzy o Innowacjach i Biznesie, uczestniczka II-go etapu II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menedżerskich

– Sylwia Gwóźdź – ZS – II miejsce uczennicy w Wojewódzkim Konkursie Fryzjerskim pod hasłem „Fryzury czesane baśnią”, 15 kwietnia 2017 r. w Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej; Wyróżnienie uczennicy Sylwii Gwóźdź podczas Czwartego Ponadregionalnego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich “Fryzury czerwonego dywanu”, Trzciana k. Rzeszowa, 15.03.2017 r.
– Yessica Motyl – SOSW – finalistka X Wojewódzkiego Konkursu Angielskiej Piosenki w Tarnobrzegu, II miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Kolbuszowej Dolnej, laureatka XXXIII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego w Rzeszowie,

– Michał Hyjek –SOSW – I miejsce w III Wojewódzkim Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnością Intelektualna w Dębicy, II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Kolbuszowej Dolnej, -kilkakrotnie wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie „Wygraj sukces” – eliminacje wstępne, II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego w Rzeszowie

– Katarzyna Dykas – ZSWRW – Ogólnopolski Konkurs Statystyczny – IV miejsce, Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki „Barwy Mojej Ojczyzny, Gminy Przegląd Piosenki Patriotycznej

– Maciej Osmola – ZSB – laureat centralnego etapu XLVI edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” – Poznań 2017 w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie)

– Mateusz Jedynak – ZSB – I miejsce w II Podkarpackim Turnieju Budowlanym Monterów Systemów Suchej Zabudowy – Rzeszów 2017

– Adrian Bury – ZSB – II miejsce w XVII Regionalnym Konkursie Wiedzy z zakresu prawa pracy i przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczeń będzie reprezentował Podkarpacie w finale konkursu, który odbędzie się 31.05.2017 roku w Warszawie

– Natalia Baum, Michał Kilian, Cezary Bober, Karol Urban, Przemysław Przebieglec, Wojciech Trybulec – II LO – laureaci III miejsca – II edycja Konkursu „First Step To Fields Medal e-konkurs z matematyki o Puchar Rektora

– Magdalena Hul, Iwona Koceniak, Amelia Krówka, Patrycja Krawczyk, Karolina Żelasko – ZS – I miejsce w etapie „Rozgrzewka” oraz III miejsce w etapie: „ Festyn Zdrowia” ogólnopolskiego konkursu Czas na Zdrowie.

– Przemysław Żurawski – CKPiDN, ZST – ind . Wicemistrz Świata w Modelarstwie Kosmicznym – Lwów – 28.08.2016, Mistrz Świata Drużynowy w Modelarstwie Kosmicznym – Lwów – 28.08.2016

– Eryk Halaburda – CKPiDN, ZST – Zwycięzca Pucharów Świata w rakietoplanach zdalnie sterowanych – 4.06.2017, Mistrz Polski w szybowcach zdalnie sterowanych – Warszawa – 11.06.2017

Do konkursu o „Komputer dla najlepszego” stanęli z kolei: Wiktoria Kołodziej (I LO), Angelika Nowak (ZSO nr 1), Maciej Ryba (ZSB), Piotr Madej (ZSCKR), Aleksandra Popera (ZSE), Rafał Wieczerzak (ZST), Klaudia Kotwica (ZS), Norbert Dziekan (ZSwRW), Weronika Wilczyńska (ZS w Przecławiu) oraz ostateczny zwycięzca konkursu – Michał Kilian (II LO).

Podczas uroczystości rozstrzygnięto też konkurs „Belfer THE BEST’ia”. W kategorii „nauczyciel – wychowawca” nominowano następujące osoby: Mirella Cibicka (ZSE), Iwona Żola (ZSwM), Bożena Zborowska (ZST), Alicja Tejchma (II LO), Izabela Kukla (SOSW), Agata Robak (ZSB) i laureatka – Małgorzata Stryczek (I LO).

„Nauczycielem-dydaktykiem” został Stanisław Rajda z ZST. Oprócz niego, do tytułu nominowani byli: Maria Gancarz (ZSE), Alfred Ortyl (II LO), Janusz Ingram (I LO), Marcin Myśliwiec (CKPiDN), Alina Dziurgot (ZSB).

„Nauczycielem – twórcą sukcesu” został Antoni Stańczyk (II LO). Blisko tytułu byli też: Lidia Sasor (ZSE), Agnieszka Kusak (ZSwM), Andrzej Wyzga (ZST), Maria Pietras (ZSB) i Danuta Mirońska-Łagoda (I LO).

Powiat Mielecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider
Slider
Slider