W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Najlepsi z ortografii w gm. Radomyśl Wielki

Maja Falarz, Damian Kukulski, Norbert Sypek i Wiktoria Wyzga to zwycięzcy XIII Gminnego Konkursu Ortograficzny, który w tym roku był organizowany pod hasłem „Sto lat Polski Niepodległej”.

Po eliminacjach w macierzystych szkołach podstawowych do finału gminnego, który odbył się 26 listopada w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej (gm. Radomyśl Wielki), zgłoszono 22 uczniów. – Musieli się oni wykazać znajomością zasad ortograficznych i umiejętnością zastosowania ich w praktyce. Tegoroczny finał okazał się bardzo wyrównany – przekazuje organizatorka zmagań Alina Szot.

Oto wyniki:

1. miejsce (74 pkt.) Maja Falarz – Dąbrówka Wisłocka, Damian Kukulski – Ruda, Norbert Sypek – Podborze, Wiktoria Wyzga – Podborze

2. miejsce (72 pkt.)  Klaudia Kozak – Radomyśl Wielki, Kornelia Ziobroń – Partynia

3. miejsce (71 pkt.)  Aleksandra Chmura – Dąbrówka Wisłocka, Agnieszka Wójtowicz – Partynia, Karolina Żytniak – Żarówka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora GZEAS w Radomyślu Wielkim Andrzeja Przybyszewskiego.


Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa