W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Magiczne miejsca Multimedia Relacje z wydarzeń Rozrywka

Najpiękniejsze balkony i ogródki przyblokowe wybrane [FOTO]

Dobiegła końca tegoroczna edycja konkursu „Piękny ogród na moim balkonie”, organizowanego od wielu lat w Spółdzielczym Domu Kultury w Mielcu.

Formuła konkursu jest bardzo prosta: wystarczy mieszkać w zasobach Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej i mieć piękny, kolorowy, zadbany balkon lub ogródek przyblokowy, podnoszący tym samym estetykę bloku i osiedla na którym się mieszka. Następnie należy zdjęcie swojego balkonu lub ogródka, i dostarczyć  je do Spółdzielczego Domu Kultury. Zdjęcia oceniane są przez komisję konkursową.

W tym roku do wspólnej rywalizacji zgłosili się liczni mieszkańcy zasobów MSM, właściciele pięknych balkonów. Specjalnie do tego celu powołana komisja konkursowa jak zwykle przy tego typu konkursach miała do podjęcia trudną decyzję. W tej edycji zostało zgłoszonych również wiele ogródków przyblokowych. Ich prowadzenie i pielęgnacja jest o wiele trudniejsza i wymagająca więcej pracy niż praca przy balkonach. Niejednokrotnie okazuje się, iż takimi ogródkami opiekuje się jednocześnie kilku mieszkańców. I tak nagrody otrzymały Maria Kępa, Irena Konaszewska oraz Aleksandra Gawron z osiedla Żeromskiego i Liliana Burdzy, Krystyna Czachor, Maria Dymek i Genowefa Ziółkowska z osiedla Szafera – Smoczki.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu najwięcej zgłoszeń napłynęło z Osiedla Lotników, dlatego tam nagrodzonych zostało najwięcej mieszkańców. Nagrodzeni z tego osiedla to: Halina Bik, Danuta Bobruk, Alina Ćwięka, Krystyna Galek, Halina Gruszecka, Agata Hyjek-Pawełek, Małgorzata Lach, Maria Łabędź, Marek Machaj, Krystyna Marud, Władysława Mazur, Mirosław Tuszyński i Zofia Żelasko.

W rozmowie z nagrodzonymi przewijał się jeden temat – ich wielka pasja do tego co robią, i czasami niezrozumienie przez sąsiadów. Osoby, które zajmują się ogródkami przyblokowymi powtarzały, że akty wandalizmu i kradzieży roślin zdarzają się już coraz rzadziej, ale jeszcze można się z tym spotkać.

– Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, dziękujemy za ogrom pracy jaki wkładają aby nasze osiedla były piękne, kolorowe i ukwiecone, a Mieszkańców zasobów Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu  zachęcamy do wystartowania w naszym konkursie za rok – przekazuje Ewelina Sieroń ze Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu.

(red)

[nggallery id=239]
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Międzynarodowy turniej piłki siatkowej kobiet w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa