W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Największy oponent Grzegorza Laty, poza PZPN-em

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 2 czerwca 2015 roku rozpoznała sprawę Pana Kazimierza Grenia, Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz Członka Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.
 

 

Sprawa dotyczy wydarzeń z 29 marca 2015. W Dublinie, stolicy Republiki Irlandii, w okolicach stadionu AVIVA, w czasie poprzedzającym rozpoczęcie meczu eliminacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2016 Irlandia – Polska, wbrew obowiązującym w Polskim Związku Piłki Nożnej zasadom etyczno-moralnym, Pan Kazimierz Greń miał dokonywać sprzedaży biletów na ten mecz, pochodzących z puli biletów przeznaczonych dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, przy czym bilety te sprzedawał za cenę, przewyższającą równowartość ich ceny nominalnej. Komisja Dyscyplinarna postanowiła uznać odpowiedzialność Pana Kazimierza Grenia za zarzucany czyn i wymierzyć mu karę 10 lat dyskwalifikacji.

Komisja Dyscyplinarna w toku rozpoznawania sprawy oparła się na treści zebranych dokumentów, pisemnych i ustnych zeznań świadków oraz wyjaśnień Obwinionego. W toku postępowania dyscyplinarnego nie przeprowadzono dowodu z akt sprawy karnej, która toczyła się z udziałem Obwinionego przed Sądem w Dublinie. Pominięcie tego dowodu nastąpiło z uwagi na postawę Obwinionego, który za pośrednictwem swojego pełnomocnika w dniu 20 maja 2015, przed sądem irlandzkim, sprzeciwił się ujawnieniu akt sprawy.

Orzeczenie nie jest prawomocne.10530726_1597421947179778_8319189455083486287_n

Zobacz też...

Dziennikarka ”Sprawy dla reportera” spotkała się z Mielczanami [FOTO, VIDEO]

Redaktor naczelny

Oświadczenie po spotkaniu w sprawie zanieczyszczenia powietrza w Mielcu

Redaktor naczelny

Uwaga na włamywaczy

Redaktor naczelny