W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Największy przyrost naturalny na Podkarpaciu w Gminie Radomyśl Wielki

Wedle danych Głównego Urzędu Statystycznego Gmina Radomyśl Wielki ma dodatni i zarazem największy przyrost naturalny na Podkarpaciu.

Zarówno średnio w Polsce, jak i we wszystkich województwach w 2021 r. zanotowano ujemny przyrost naturalny. Na Podkarpaciu wynosił on minus 4,05 osoby na tysiąc mieszkańców. Średnia krajowa była jeszcze gorsza i wyniosła minus 4,93.

Na tym tle bardzo dobrze prezentuje się nasza gmina, która w ubiegłym roku zanotowała dodatni przyrost naturalny. Wyniósł on 3,7.

To najlepszy wynik w całym województwie podkarpackim. – To, że mamy największy przyrost naturalny w regionie bardzo cieszy. Nasze działania jako samorządu nakierowane są na stworzenie jak najlepszych warunków do życia dla naszych mieszkańców. Polityka niskich podatków, tworzenie dobrej atmosfery dla przedsiębiorczości, inwestycje infrastrukturalne w drogi, szkoły, przedszkola, kanalizację, wodociągi, bazę kulturalną rekreacyjną i sportową to wszystko po to, by zachęcić młodych ludzi do pozostania w rodzinnych stronach, by tu zakładali rodziny – mówi burmistrz Józef Rybiński.

Dodajmy, że w ubiegłym roku na terenie radomyskiej gminy urodziło się 178 dzieci, a 145 mieszkańców zmarło. Daje to 33 osoby na plus.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa