W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

Najzdolniejsi maturzyści ze szkół ponadpodstawowych z powiatu mieleckiego [FOTO]

Młodzi, zdolni, z osiągnięciami i perspektywami na przyszłość – najzdolniejsi maturzyści ze szkół ponadpodstawowych z powiatu mieleckiego zostali dziś nagrodzeni w ramach tradycyjnego plebiscytu „Komputer dla najlepszego”.

Konkurs, którego organizatorami są Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz Kirchhoff Polska, odbył się już po raz dwudziesty.

Jubileuszowa edycja wydarzenia doczekała się szczególnej oprawy. –  Zależało nam na tym, by tegoroczna odsłona „Komputera dla najlepszego” była wyjątkowa. I rzeczywiście, za sprawą przewrotnego losu i reżimu sanitarnego, który obecnie nas obowiązuje, mamy przyjemność spotkać się w zupełnie innej niż dotychczas scenerii – mówił podczas otwarcia uroczystości Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.
Najzdolniejsza młodzież z powiatu mieleckiego nie spotkała się więc, jak co roku, w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury, ale w plenerze, w nowopowstałym parku sensorycznym przy ul. Sękowskiego. Towarzyszyli im dyrektorzy poszczególnych placówek oraz organizatorzy wydarzenia na czele ze starostą mieleckim Stanisławem Lonczakiem i reprezentującym firmę Kirchhoff Polska Bogusławem Wytoszyńskim.


Wśród nominowanych do nagrody głównej znalazło się dziewięciu najzdolniejszych uczniów. – Wybór tego najlepszego maturzysty nie był łatwy. Komisja wyłoniona przez Zarząd Powiatu Mieleckiego miała sporo trudności, ażeby podjąć ostateczny werdykt – podkreślał wicestarosta Andrzej Bryła.

Pomocny przy podjęciu tej decyzji okazał się cały szereg kryteriów, jaki, celem wytypowania laureata, wzięli pod uwagę jurorzy: od średniej ocen na świadectwach, przez osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, aż po zaangażowanie w działalność społeczną na rzecz szkół.

Tytułowy „Komputer dla najlepszego” trafił ostatecznie do Piotra Koceniaka, absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, który szkołę ukończył ze średnią 5,25. Był laureatem I miejsca XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności oraz  finalistą XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Na długiej liście jego osiągnięć warto wymienić także udział w etapie okręgowym Olimpiady Biologicznej w roku 2018 i 2019 oraz II etapie Podkarpackiego Konkursu Chemicznego w roku 2017.

img_0874.jpg


W gronie innych najzdolniejszych maturzystów znaleźli się także:
Dominika Knap – I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu
Kamila Koluch – Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu
Patryk Golec – Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu /technik budownictwa/
Gabriela Kiwak – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu /technik rolnik/
Natalia Kłoda – Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu /technik ekonomista/
Kamil Szpakowski – Zespół Szkół Technicznych w Mielcu /technik informatyk/
Dawid Wałęga – Zespół Szkół w Mielcu /technik mechatronik/
Klaudia Kieraś – Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim /technik informatyk/

Wszyscy macie na swoich kontach wyjątkowe osiągnięcia. Serdecznie gratuluję wam wyników, z jakimi zakończyliście naukę. Życzę, by pasmo sukcesów towarzyszyło wam przez kolejne lata, na dalszej ścieżce Waszej edukacji, w przyszłej karierze zawodowej i życiu osobistym – zwrócił się do nagrodzonych starosta Stanisław Lonczak.

Gratulacje i wyrazy uznania, w imieniu współorganizatora, przekazał także Bogusław Wytoszyński z firmy Kirchhoff Polska. – Niezmiernie cieszę się, że mimo niesprzyjających warunków trwającej pandemii koronawirusa ukończyliście edukację z tak wspaniałymi wynikami – podkreślał, życząc młodzieży udanego letniego wypoczynku.
Wszyscy nominowani do konkursu otrzymali tablety, jego laureat zaś – laptopa.

Nagrody zostały ufundowane przez firmę Kirchhoff Polska i Starostwo Powiatowe w Mielcu.

Najzdolniejsi absolwenci szkół wzięli udział w nagraniu krótkiego spotu video. Już wkrótce będzie można zobaczyć go w mediach społecznościowych Powiatu Mieleckiego.