W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nakrętki zbierane przez mieleckich uczniów w charytatywnych akcjach

Wszystkie mieleckie szkoły uczestniczą poprzez swoje samorządy uczniowskie i szkolne koła wolontariatu w wielorakich akcjach charytatywnych. Jednymi z nich są zbiórki plastikowych nakrętek dla potrzebujących.

Szkoły od wielu lat prowadzą tego typu działalność między innymi poprzez pierwsze w powiecie mieleckim “nakrętkowe serce” ustawione w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 prawie dwa lata temu. W tym roku szkolnym większość szkół aktywnie zaangażowała się w zbiórkę zakrętek dla chorej mielczanki Mai Watracz.

I tak na przykład „Zakręcona akcja” trwała w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 od października do początku grudnia 2020r. Placówka przekazała łącznie dwa  pełne serca, czyli blisko trzydzieści 120 litrowych worków plastikowych zakrętek. W ramach wolontariatu  uczniowie zapoznali się ze wzruszającą historią Mai, wyeksponowali  w szkole plakaty i napisy informujące o zbiórce, segregowali zakrętki i przygotowywali je do bezpośredniego odbioru. Zakrętki przekazano w dwóch etapach: w październiku i grudniu. Ten grudniowy był szczególny, bo również z mikołajkowym prezentem dla Mai.

Warto nadmienić, że w ZSO nr 1 zbiórki zakrętek prowadzone są od wielu lat systematycznie i nieprzerwanie dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum oraz na rehabilitację dzieci  z Mielca i powiatu mieleckiego. Inną placówką, która włączyła się w pomoc charytatywną dla chorej Mai, jest Szkoła Podstawowa nr 13. Placówka zainteresowała darczyńców różnymi kanałami informacyjnymi, czego efektem było przekazanie potrzebującej 45 worków o wielkości  110 na 65 cm wypełnionych plastikowymi nakrętkami. W przeprowadzenie akcji włączyli się nie tylko rodzice i dziadkowie uczniów, ale i oddziały przedszkolne Przedszkola Miejskiego nr 16, które mają siedzibę w budynku szkoły. SP-13 w ubiegłych latach zbierała nakrętki na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie oraz na obóz rehabilitacyjny swojej niepełnosprawnej uczennicy. Pozostałe szkoły, które włączyły się w pomoc dla młodej mielczanki Mai, to: Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 12 (tej najmniejszej mieleckiej placówce udało się uzbierać 35 kg plastikowych nakrętek), Szkoła Podstawowa nr 1 (poza zbieraniem nakrętek również udział w licytacjach charytatywnych tej akcji jako kupujący i wystawiający licytacje), Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 11. Wymienione placówki nieprzerwanie od lat prowadzą wśród swoich uczniów zbiórki plastikowych nakrętek, między innymi dla Lubelskiego Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia, jak i dla potrzebujących młodych mielczan.

Pozostałe szkoły w tym roku skupiły się na następujących odbiorcach: Szkoła Podstawowa nr 2 dla młodej mielczanki z Zespołem Downa oraz budowę studni głębinowej w Afryce – akcja organizowana z Parafią Św. Mateusza, Szkoła Podstawowa nr 3 dla potrzebującej siostry swojego ucznia, Szkoła Podstawowa nr 9 na kosztowną rehabilitację oraz zakup drogiej ortezy dla swojego ucznia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa