W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Narodowe Czytanie w Bibliotekach Publicznych Gminy Mielec

W pierwszą sobotę września (07.09) po raz ósmy, w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie.

W akcję promującą i zachęcającą do czytania dzieł polskich pisarzy po raz kolejny włączył się Samorządowy Ośrodek Kultury Gminy Mielec. 

Biblioteki Publiczne Gminy Mielec zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu, które odbędzie się 7 września 2019 roku o godzinie 17.00 w Filii Ośrodka Kultury 

w Woli Mieleckiej. Wszyscy przybyli będą świadkami powstawania małych słuchowisk, które poprzez dźwięki muzyki, słowa i zaskakujące możliwości interpretacyjne zaproszonych gości pobudzą zmysły i wyobraźnię. 

Lekturą tegorocznej edycji zaproponowanej przez Parę Prezydencką są polskiej nowele:

„Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”) Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…”, Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Sawa” (z cyklu „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego. – Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda. 


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczennica ZSE wyróżniona w policyjnym konkursie

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa