W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Narodowe Czytanie w klimacie romantycznych ballad [FOTO]

„Czy można stworzyć klimat do czytania poezji o dziewiątej rano? – Można!

Czy można sprawić, żeby sala gimnastyczna na chwilę zamieniła się w scenę teatralną? – Można!

Czy można w szkole poczuć się jak w filharmonii za sprawą muzyki i wyśpiewanych utworów? – Można! (…)” – taką refleksję wypowiedział jeden z gości – Mirosław Kapinos, Naczelnik Wydziału Edukacji, zaproszony do Narodowego Czytania “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które odbyło się 21 października 2022 w ZSO nr 1 w Mielcu.

Oprócz Naczelnika Wydziału Edukacji utwory wieszcza czytali: zaproszeni goście – Joanna Kruszyńska, dyrektor SCK w Mielcu, Ksiądz Waldemar Ciosek, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego, Ryszard Kusek, dyrektor PSM w Mielcu, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie V LO w Mielcu. Z ust recytatorów popłynęły miłosne wyznania, przysięgi wierności, zaklęcia, modlitwy, lamenty pokrzywdzonych oraz mądre ludowe porzekadła – jak to na ballady Mickiewicza przystało.

Charakter czytanych utworów wzmocniły dźwięki nastrojowej muzyki ilustrującej klimat romantycznych ballad. To wyjątkowe widowisko zorganizowały nauczycielki VLO: Agnieszka Straż, Marta Horeczy oraz Lucyna Przybyło, które zapowiadają nie mniejsze emocje związane z przyszłorocznym Narodowym Czytaniem „Nad Niemnem”!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt [FOTO]

Wiadomości Mielec

Wakacyjny Kiermasz Książek

Wiadomości Mielec

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa