W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Narodowe Czytanie w Sokolni [FOTO]

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu w tym roku po raz pierwszy przyłączyło się do akcji „Narodowe czytanie„.

We wtorek 6 września w budynku Sokolni odbyło się Narodowe Czytanie w którym uczestniczyli seniorzy z grupy „Zwarta Brać Sokoła” , młodzież z grupy wokalnej „Sokoliki” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu. Wybrane utwory Mickiewiczowskie czytali uczniowie ze Szkoły nr 1 w Mielcu oraz senior Tadeusz Ryba. Reprezentanci Sokolików wzbogacili imprezę częścią artystyczną. Całość wydarzenia przygotowała młodzież z „Jedynki” pod opieką nauczycielek Marzeny Kapinos i Jolanty Dudzik.

Z ramienia PTG „Sokół 1893” na całością czuwała wiceprezes Izabela Paluch.

Narodowe Czytanie w Sokolni miało spontaniczny i niepowtarzalny charakter, a szczególnego klimatu dodały stroje młodzieży. Wspólna lektura utworów naszego narodowego wieszcza podkreśliła fenomen polskiego romantyzmu, pobudziła do refleksji nad naszą kulturą i historią, była też wspaniałą integracją pokoleniową i edukacją patriotyczną.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa